Parts: arusaamatu, miks see otsus nii kaua aega võttis ({{commentsTotal}})

Euroopa Kontrollikoja liikmeks kinnitatud Juhan Parts (IRL) ütles, et talle jäi arusaamatuks, miks see otsus nii kaua aega võttis. Samuti ütles ta, et talle esitatud kriitika kohta ei küsitud temalt endalt piisavalt selgitusi.

Parts ütles "Aktuaalsele kaamerale", et otsuse selle kohta, kas ta kontrollkoju liikmeks minna tahab, tegi ta juba siis kui rahandusminister Sven Sester talle aasta aega tagasi sellekohase ettepaneku tegi. "See on ikkagi võimalus minna süvitsi, uurida Euroopat süvitsi ja vaadata Eestit väljastpoolt," põhjendas Parts oma soovi.

"Ma arvan, et kõige keerulisem on veel ees. Praegu tuleb tõsiselt valmistuda kuulamisteks Euroopa parlamendis ja siis Euroopa parlament ning Euroopa nõukogu peavad langetama otsuse. Nõusoleku ma ju tegelikult andsin aasta tagasi. Minu jaoks on jäänud lõpuni arusaamatuks see, miks see otsus aega võttis," lisas ta.

Parts tunnistas, et kriitika, mis tema esitamist sellele ametikohale saatis on teda häirinud ja jäänud talle arusaamatuks. Eelkõige on Partsile heidetud ette praamiliiklusega seonduvat ja Estonian Airiga tehtud otsuseid.

"Hämmastavalt vähe tegelikult esitati mulle selliseid küsimusi, et siin on nüüd etteheide ühes või teises asjas, et räägime selle asja selgeks. Ja kui seda on olnud, siis ma olen alati seda rääkinud. Ja ka praegu, tooge mulle siia tahvel ja ma seletaks kogu Eesti rahvale, mis praamiliikluses on tehtud kõigi nende aastate jooksul. Või Estonian Airi puhul. Ja inimestel oleks päeva pealt selge," lausus Parts.

"Aga täna kui ma käin inimeste juures ja inimesed küsivad, siis viieteist minutiga on ka kõige lihtsamale inimesele, kes võib-olla teeb oma elus hoopis midagi muud, on võimalik selgeks teha, mida valitsus tegi. Aga on võimalik inimesele luua ettekujutus, et valitsuses tõprad, käpardid, riigivargad, pätid, kaabakad. Ei ole Eesti valitsuses seda. Vähemalt nendes valitsustes, kus mina olen olnud, on pühendunult Eesti asja aetud," lõpetas Parts.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.