Parts: arusaamatu, miks see otsus nii kaua aega võttis ({{commentsTotal}})

Euroopa Kontrollikoja liikmeks kinnitatud Juhan Parts (IRL) ütles, et talle jäi arusaamatuks, miks see otsus nii kaua aega võttis. Samuti ütles ta, et talle esitatud kriitika kohta ei küsitud temalt endalt piisavalt selgitusi.

Parts ütles "Aktuaalsele kaamerale", et otsuse selle kohta, kas ta kontrollkoju liikmeks minna tahab, tegi ta juba siis kui rahandusminister Sven Sester talle aasta aega tagasi sellekohase ettepaneku tegi. "See on ikkagi võimalus minna süvitsi, uurida Euroopat süvitsi ja vaadata Eestit väljastpoolt," põhjendas Parts oma soovi.

"Ma arvan, et kõige keerulisem on veel ees. Praegu tuleb tõsiselt valmistuda kuulamisteks Euroopa parlamendis ja siis Euroopa parlament ning Euroopa nõukogu peavad langetama otsuse. Nõusoleku ma ju tegelikult andsin aasta tagasi. Minu jaoks on jäänud lõpuni arusaamatuks see, miks see otsus aega võttis," lisas ta.

Parts tunnistas, et kriitika, mis tema esitamist sellele ametikohale saatis on teda häirinud ja jäänud talle arusaamatuks. Eelkõige on Partsile heidetud ette praamiliiklusega seonduvat ja Estonian Airiga tehtud otsuseid.

"Hämmastavalt vähe tegelikult esitati mulle selliseid küsimusi, et siin on nüüd etteheide ühes või teises asjas, et räägime selle asja selgeks. Ja kui seda on olnud, siis ma olen alati seda rääkinud. Ja ka praegu, tooge mulle siia tahvel ja ma seletaks kogu Eesti rahvale, mis praamiliikluses on tehtud kõigi nende aastate jooksul. Või Estonian Airi puhul. Ja inimestel oleks päeva pealt selge," lausus Parts.

"Aga täna kui ma käin inimeste juures ja inimesed küsivad, siis viieteist minutiga on ka kõige lihtsamale inimesele, kes võib-olla teeb oma elus hoopis midagi muud, on võimalik selgeks teha, mida valitsus tegi. Aga on võimalik inimesele luua ettekujutus, et valitsuses tõprad, käpardid, riigivargad, pätid, kaabakad. Ei ole Eesti valitsuses seda. Vähemalt nendes valitsustes, kus mina olen olnud, on pühendunult Eesti asja aetud," lõpetas Parts.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics