Vene sõjalaev sisenes varude täiendamiseks NATO liikmesriigi sadamasse ({{commentsTotal}})

Vene sõjalaev Ceuta sadamas.
Vene sõjalaev Ceuta sadamas. Autor/allikas: Video stoppkaader/Media Ceutaactualidad

Balti laevastiku valvelaev Jaroslav Mudrõi sisenes Ceuta sadamasse (Hispaania eksklaav Maroko rannikul), et täiendada varusid ja lasta meeskonnal puhata, edastas kohalik meedia.

See fregatt väisab Ceutat juba neljandat korda viimaste aastate jooksul. Ajalehe El Pais andmetel külastab seda Hispaania eksklaavi Aafrikas keskmiselt kümme Vene sõjalaeva aastas, nende seas on allveelaevu, fregatte, dessant- ja abilaevu.

Mullu augustis käis Ceutas Venemaa uusim diiselallveelaev Novorossiisk.

"Vene sõjalaevad väisavad seda sadamat vähemalt kümme korda aastas ja on muutnud eksklaavi samahästi kui Vene baasiks Vahemere lääneosas," märkis ajaleht.

Sellised Vene laevade külaskäigud, mis kestavad tavaliselt kolm päeva, toovad linna kaukasse prisket tulu, seal hulgas tangitud kütuse, vee ja toiduainete eest. Ceuta võimude andmetel kulutasid 2300 Vene mereväelast 2014. aastal linnas kokku umbes miljon eurot.

Hispaania meedia rõhutab, et Vene laevu võõrustatakse riigi välisministeeriumi eriosakonna käsul. NATO liitlastelt ei ole selles osas ametlikke proteste tulnud.

Samas väljendas 11 Euroopa Parlamendi saadikut, sealhulgas Poolast ja Baltimaadest, sel kevadel seoses Vene laevade sagedase Ceutas käimisega Euroopa välispoliitikajuhile Federica Mogherinile kevadel rahulolematust.

Oma suhtumise sellesse ütles hiljuti välja ka USA kongressi liige Vabariiklikust Parteist Joe Pitts, nentides, et Vene laevade sadamaskäigud õõnestavad NATO riikide ühtsust. "NATO-l peab olema ühine strateegia Venemaale selliste sadamaskäikude keelamiseks," ütles kongresmen. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema