Norra kaalub USA vägede paigutamist riiki ({{commentsTotal}})

Õppuse Saber Strike lõpulahing. Autor: Ardi Hallimaa

USA ja Norra relvajõud arutavad võimalust paigutada Norrasse rotatsiooni korras USA üksusi, teatas Norra kaitseministeerium esmaspäeval.

"Norra relvajõud on hinnanud võimalusi täiendavaks väljaõppeks, ladustamiseks ja muuks sääraseks," ütles ministeeriumi kõneisik Ann Kristin Salbuvik, kelle sõnul tegemist on "USA ammuse sooviga". "Tegemist võiks olla rotatsiooni korras lähetustega... alalist USA vägede paigutamist Norrasse ei arutata."

Salbuvik rõhutas, et idee on alles algusjärgus ega ole jõudnud arutamiseks poliitilisele tasandile.

Norra ajaleht Adresseavisen kirjutas esmaspäeval, et Pentagon soovib lähetada Trondheimi lähedale Vaernesesse umbes 300 USA merejalaväelast.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.