Teadur: Kaljulaiu kõnest jäi enim meelde eneseusu tähtsuse rõhutamine ({{commentsTotal}})

Erinevaid valdkondi esindavad ühiskonnategelased ütlesid, et president Kersti Kaljulaiu esimene kõne oli sümpaatne, sest see puudutas kõiki olulisi teemasid ning selles peitusid olulised metafoorid.

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teaduri Riina Kaljuranna sõnul jäi talle kõnest enim meelde see, et Kaljulaid rõhutas eneseusu tähtsust.

"See kõne oli väga sümpaatne. Mulle jäi kõige rohkem sellest kõnest meelde, et ta rõhutas eneseusu olulisust. Eriti kui räägime julgeolekust, siis unustame, et julgeolek ei koosne ainult kahest protsendist ja liitlasvägedest, vaid ka turvatundest või eneseusust või usust mitte ainult kui inimesse, vaid ka kui rahvasse," rääkis Kaljurand "Aktuaalsele kaamerale".

Ettevõtjale ja riigiteadlasele Raivo Varele meeldis see, et Kaljulaid pani palju rõhku pikemale perspektiivile.

"Laste ja lastelaste kujund, mida ta kasutas, oli seotud pika perspektiiviga, kujundiga, et me ei ela ainult tänases päevas," rääkis ta.

"Veel üks mõte, mis võib-olla on Eesti jaoks eriti oluline, on koostöö. See teema tuli läbivalt mitmes tükis uuesti ja ma arvan, et see on praegu see, millest kõige rohkem puudust tunneks," lisas Vare.

Ajaloolasele ja pedagoogile David Vseviovile jäid samuti meelde märksõnad "lapsed" ja "lapselapsed", aga ka "julgeolek".

"See oli päris huvitav vastandamine - majandus ja julgeolek. Mis on meie peamine probleem? See ei ole mitte majandus, vaid see on julgeolek. Nende sõnade üle tasub natukene põhjalikumalt mõelda," arutles Vseviov.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.