Teadur: Kaljulaiu kõnest jäi enim meelde eneseusu tähtsuse rõhutamine ({{commentsTotal}})

Erinevaid valdkondi esindavad ühiskonnategelased ütlesid, et president Kersti Kaljulaiu esimene kõne oli sümpaatne, sest see puudutas kõiki olulisi teemasid ning selles peitusid olulised metafoorid.

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teaduri Riina Kaljuranna sõnul jäi talle kõnest enim meelde see, et Kaljulaid rõhutas eneseusu tähtsust.

"See kõne oli väga sümpaatne. Mulle jäi kõige rohkem sellest kõnest meelde, et ta rõhutas eneseusu olulisust. Eriti kui räägime julgeolekust, siis unustame, et julgeolek ei koosne ainult kahest protsendist ja liitlasvägedest, vaid ka turvatundest või eneseusust või usust mitte ainult kui inimesse, vaid ka kui rahvasse," rääkis Kaljurand "Aktuaalsele kaamerale".

Ettevõtjale ja riigiteadlasele Raivo Varele meeldis see, et Kaljulaid pani palju rõhku pikemale perspektiivile.

"Laste ja lastelaste kujund, mida ta kasutas, oli seotud pika perspektiiviga, kujundiga, et me ei ela ainult tänases päevas," rääkis ta.

"Veel üks mõte, mis võib-olla on Eesti jaoks eriti oluline, on koostöö. See teema tuli läbivalt mitmes tükis uuesti ja ma arvan, et see on praegu see, millest kõige rohkem puudust tunneks," lisas Vare.

Ajaloolasele ja pedagoogile David Vseviovile jäid samuti meelde märksõnad "lapsed" ja "lapselapsed", aga ka "julgeolek".

"See oli päris huvitav vastandamine - majandus ja julgeolek. Mis on meie peamine probleem? See ei ole mitte majandus, vaid see on julgeolek. Nende sõnade üle tasub natukene põhjalikumalt mõelda," arutles Vseviov.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema