IAEA: küberrünnakute oht tuumajaamadele on tõsine ({{commentsTotal}})

IAEA direktor Yukiya Amano.
IAEA direktor Yukiya Amano. Autor/allikas: Stefan Sauer/AFP/Scanpix

Küberrünnakute oht tuumajaamadele on suur, ütles aatomienergia agentuuri (IAEA) direktor Yukiya Amano.

IAEA juht tegi visiidi Saksamaale, kus kohtus ka välisminister Frank-Walter Steinmeieriga.

Visiidi käigus rääkis Amano Reutersile ja Saksa meediale mitmest tuumajaamadega seotud juhtumist.

Tema sõnul tabas kahe või kolme aasta eest üht tuumajaama küberrünnak, mis häiris ka jaama tööd. Samuti rääkis ta juhtumist, kus neli aastat tagasi püüdis üks inimene smugeldada väikese koguse kõrgrikastatud uraani, mida oleks võinud kasutada nn räpase pommi ehitamiseks.

"See ei ole kujuteldav oht. Küberrünnakute probleemi tuumaprogrammidega seotud asutustele või tegevustele tuleb võtta väga tõsiselt," ütles Amano.

Ta keeldus täpsustamast mõlemat kõne all olnud juhtumit, kuid ütles, et küberrünnak põhjustas tuumajaamale teatud häireid. Samas ei olnud rünnak nii tõsine, et tuumajaam oleks pidanud oma tegevuse lõpetama.

Amano sõnul ei ole ta varem küberrünnakut avalikkuses arutanud. "See juhtus ja see tekitas veidi probleeme," ütles Amano, lisades, et kuigi tuumajaama ei olnud vaja sulgeda, tuli vastu võtta ettevaatusabinõusid.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics