IAEA: küberrünnakute oht tuumajaamadele on tõsine ({{commentsTotal}})

IAEA direktor Yukiya Amano. Autor: Stefan Sauer/AFP/Scanpix

Küberrünnakute oht tuumajaamadele on suur, ütles aatomienergia agentuuri (IAEA) direktor Yukiya Amano.

IAEA juht tegi visiidi Saksamaale, kus kohtus ka välisminister Frank-Walter Steinmeieriga.

Visiidi käigus rääkis Amano Reutersile ja Saksa meediale mitmest tuumajaamadega seotud juhtumist.

Tema sõnul tabas kahe või kolme aasta eest üht tuumajaama küberrünnak, mis häiris ka jaama tööd. Samuti rääkis ta juhtumist, kus neli aastat tagasi püüdis üks inimene smugeldada väikese koguse kõrgrikastatud uraani, mida oleks võinud kasutada nn räpase pommi ehitamiseks.

"See ei ole kujuteldav oht. Küberrünnakute probleemi tuumaprogrammidega seotud asutustele või tegevustele tuleb võtta väga tõsiselt," ütles Amano.

Ta keeldus täpsustamast mõlemat kõne all olnud juhtumit, kuid ütles, et küberrünnak põhjustas tuumajaamale teatud häireid. Samas ei olnud rünnak nii tõsine, et tuumajaam oleks pidanud oma tegevuse lõpetama.

Amano sõnul ei ole ta varem küberrünnakut avalikkuses arutanud. "See juhtus ja see tekitas veidi probleeme," ütles Amano, lisades, et kuigi tuumajaama ei olnud vaja sulgeda, tuli vastu võtta ettevaatusabinõusid.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.