USA esindajatekoja spiiker loobus Trumpi "kaitsmast" ({{commentsTotal}})

Paul Ryan. Autor: Mandel Ngan/AFP/Scanpix

Ühendriikide kõrgeim valitud ametis vabariiklane, esindajatekoja spiiker Paul Ryan teatas esmaspäeval saadikutele, et ei "kaitse" enam vabariiklaste presidendikandidaati Donald Trumpi ega tee tema heaks kampaaniat.

"Ryan ütles, et ei kaitse enam Trumpi ega tee järgmised 30 päeva koos temaga kampaaniat," ütles spiikri konverentsikõnes osalenud tundmatuks jääda soovinud isik.

Ryani pressiesindaja AshLee Strong ütles siiski, et spiiker ei loobu Trumpi toetamast, vaid "keskendub järgmise kuu jooksul üksnes meie kongressi enamuse kaitsmisele".

Eelmisel nädalal kritiseeris Ryan Trumpi aastatetaguseid labaseid väljendeid naiste kohta. Ka USA vabariikliku partei esimees Reince Priebus mõistis hukka Trumpi väljendid, öeldes, et "ühtegi naist ei tohi kunagi selliste sõnadega kirjeldada".

2005. aastast pärit videosalvestises, mille reedel avaldasid Washington Post ja NBC News, praalis Trump, kuidas ta üritas seksida abielunaisega, ning tegi veel mitmeid seksuaaalse sisuga nilbeid avaldusi.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/AFP-BNSSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.