5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Selline uudispäev ootab täna ees. Autor: ERR

Tere hommikust! Siin on viis uudist, mida täna hommikul võiks teada.

Tartu teadlaste abil avastati Michael Jacksoni haruldast haigust põhjustanud geenid

Vitiliigo on haruldane nahahaigus, mida põdes ka legend Michael Jackson. Rahvusvahelise uuringuga, milles tegid kaasa ka eesti teadlased, leiti geenid, mis vitiliigot mõjutavad.

Kallaste volikogu esimees taotleb kohtus õigeksmõistmist

Tartu maakohtus korruptsioonivastase seaduse alusel süüdi mõistetud ja 2150 euro suuruse rahakaristuse saanud Kallaste linnavolikogu esimees Fjodor Plešankov taotleb ringkonnakohtus õigeksmõistmist.

Augustis ööbis majutusasutustes mullusega võrreldes kuus protsenti enam turiste

Augustis peatus Eesti majutusettevõtetes 417 000 sise- ja välisturisti ehk kuus protsenti enam kui eelmise aasta samal ajal. Tänavu augustis kasutas majutusettevõtete teenuseid 24 000 turisti enam kui eelmise aasta samal kuul. Eelmise aasta augustiga võrreldes suurenes välis- ja siseturistide arv vastavalt kuus ja viis protsenti.

Saksamaal vahistatud süürlane kavandas plahvatust Berliini lennujaamas

Saksamaal esmaspäeval terroriakti kavandamises kahtlustatuna vahistatud süürlane Jaber Albakr plaanis korraldada plahvatust Berliini lennujaamas
Eriteenistustelt saadud info kohaselt oli Albakri esialgseks eesmärgiks Saksamaa rongid, kuid lõpuks valis ta Berliini lennujaama.

Juua tuleb siis, kui on janu

Värske teadusuuring näitas, et pärast vajalikust suurema koguse vee joomist käivitub ajus “neelamise inhibitsioon”, mis aitab kehas vedeliku kogust täpselt reguleerida. Seega tuleks juua nii palju kui on janu, mitte rohkem. Sellest, et janu on kustutatud, annab märku neelamise raskenemine.

Keemiapreemia laureaat: noorteadlastele tuleb anda vabadus

Nobeli preemia laureaadid peaksid kasutama julgemalt auhinnaga kaasnevat tuntust ja kapitali argipoliitika mõjutamiseks, leiab selleaastase keemiapreemia üks laureaatidest Fraser Stoddardt. Teadlased ise ega ka ühiskond laiemalt ei tohiks samal ajal unustada, et noorteadlaste loovuse ja sisemise põlemise ergutamiseks tuleb anda neile võimalus lõbutseda ning tegeleda suurte ideedega.

Ilm tuleb kuiv, kuid päikseta


Ennelõunal on pilves selgimistega, pärastlõunal vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub valdavalt ida- ja kirdetuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 5..8°C.

Toimetaja: Marju HimmaVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.