Kantselei teatel põeb president Nazarbajev külmetushaigust ({{commentsTotal}})

Nursultan Nazarbajev 2016. aasta juunis Peterburis majandusfoorumil. Autor: TASS/Scanpix

Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi kantselei teatas teisipäeval, et riigipea põeb praegu külmetushaigust ning saab selle vastu ravi.

Täpsemaid detaile presidendi kantselei teates ei mainitud, vahendas Reuters.

Teade on ebatavaline, sest 76-aastase Nazarbajevi tervisliku seisundi asjus Kasahstani avalikkust üldjuhul ei informeerita.

Nazarbajev on Kasahstani juhtinud sisuliselt 1989.aastast saadik, mil ta nimetati Kasahhi NSV Kommunistliku Partei Keskkomitee esimeseks sekretäriks.

Iseseisva Kasahstani presidendiks valiti ta 1991. aastal ning pärast seda on teda korduvalt uuesti presidendiks valitud, sest põhiseaduse kohaselt järjestikuste ametiaegade piirangut riigis pole.

Kasahstani presidendivalimisi pole rahvusvahelised vaatlejad kunagi normidele vastavateks pidanud, samuti on Nazarbajevit süüdistatud autoritaarsuses ning inimõiguste rikkumises.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.