Uuring: Saksa finantskeskused on Londonist lähtuva Brexiti-migratsiooni ajal eelisseisus ({{commentsTotal}})

Frankfurt.
Frankfurt. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ajalehe The Financial Times korraldatud uuringu kohaselt on Saksamaa finantskeskused Frankfurt ja München teistest Euroopa linnadest palju paremini valmis selleks, et Suurbritannia EL-ist lahkumise järel Londonist eemalduvaid ettevõtteid ja töökohti majutada.

Ühe põhjusena tuuakse välja asjaolu, et 70% EL-i juhtivatest pankadest ning 60% juhtivatest kindlustusfirmadest juba omab Saksamaal haruettevõtteid. Näiteks panganduse valdkonnas on Saksa linnade lähimateks konkurentideks Luxembourg, kus eelpool mainitud näitaja on 50%, ja Dublin ning Pariis, mõlemad 40 protsendiga, kirjutas väljaanne.

"Finantsteenuste vallas alustab enamus organisatsioone, kes praegu oma võimalusi kaalub, sealt, kus nad juba praegu kohal on," nentis KPMG partner Bill Michael.

Ühe suurpanga jurist aga lisas kokkuvõtteks, et esimesena vaatab ettevõte seda, mis neil on juba mujal Euroopa Liidus olemas. Seejärel vaadatakse peale kliendibaasile ning tähtsuselt kolmanda asjaoluna kaalutakse asukoha tööjõuseadusi.

Euroopa 10 suuremast pangast omab 8 peakorterit või haruettevõtte peakorterit Frankfurdis, Münchenis või mujal Saksamaal. Kindlustusettevõtete puhul on olukord natuke tasavägisem: 8 firmat omab peakorterit Dublinis, Saksa linnad ja Madrid järgnevad 6 firmaga ning Milano ja Luxembourg viie peakorteriga.

Paljud rahvusvahelised pangad ja kindlustusfirmad kasutavad Londonit praegu baasina, mille kaudu ülejäänud Euroopa Liitu siseneda, ning kogu suve on need ettevõtted mõelnud, kuidas tagada Brexiti - eriti nn Hard Brexiti - korral edasiseks edukaks tegutsemiseks vajalik infrastruktuur.

Toimetaja: Laur ViirandINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics