Uuring: Saksa finantskeskused on Londonist lähtuva Brexiti-migratsiooni ajal eelisseisus ({{commentsTotal}})

Frankfurt. Autor: Reuters/Scanpix

Ajalehe The Financial Times korraldatud uuringu kohaselt on Saksamaa finantskeskused Frankfurt ja München teistest Euroopa linnadest palju paremini valmis selleks, et Suurbritannia EL-ist lahkumise järel Londonist eemalduvaid ettevõtteid ja töökohti majutada.

Ühe põhjusena tuuakse välja asjaolu, et 70% EL-i juhtivatest pankadest ning 60% juhtivatest kindlustusfirmadest juba omab Saksamaal haruettevõtteid. Näiteks panganduse valdkonnas on Saksa linnade lähimateks konkurentideks Luxembourg, kus eelpool mainitud näitaja on 50%, ja Dublin ning Pariis, mõlemad 40 protsendiga, kirjutas väljaanne.

"Finantsteenuste vallas alustab enamus organisatsioone, kes praegu oma võimalusi kaalub, sealt, kus nad juba praegu kohal on," nentis KPMG partner Bill Michael.

Ühe suurpanga jurist aga lisas kokkuvõtteks, et esimesena vaatab ettevõte seda, mis neil on juba mujal Euroopa Liidus olemas. Seejärel vaadatakse peale kliendibaasile ning tähtsuselt kolmanda asjaoluna kaalutakse asukoha tööjõuseadusi.

Euroopa 10 suuremast pangast omab 8 peakorterit või haruettevõtte peakorterit Frankfurdis, Münchenis või mujal Saksamaal. Kindlustusettevõtete puhul on olukord natuke tasavägisem: 8 firmat omab peakorterit Dublinis, Saksa linnad ja Madrid järgnevad 6 firmaga ning Milano ja Luxembourg viie peakorteriga.

Paljud rahvusvahelised pangad ja kindlustusfirmad kasutavad Londonit praegu baasina, mille kaudu ülejäänud Euroopa Liitu siseneda, ning kogu suve on need ettevõtted mõelnud, kuidas tagada Brexiti - eriti nn Hard Brexiti - korral edasiseks edukaks tegutsemiseks vajalik infrastruktuur.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.