Simson tahab ka EKRE ja Vabaerakonna Rõivast umbusaldama saada ({{commentsTotal}})

Kadri Simson Autor: Siim Lõvi/ERR

Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson teeb tööd selle nimel, et umbusaldusega peaministrile ühineksid ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Vabaerakond.

Simson lubas peaminister Taavi Rõivast (RE) umbusaldada seoses Juhan Partsi esitamisega Euroopa Kontrollkoja liikmekandidaadiks.

Nii EKRE kui ka Vabaerakonna fraktsioonide esimehed kinnitasid ERR-ile, et Simson on nendele selles küsimuses helistanud.

"Ega siin mingit saladust ei ole. Meie meelest praegune valitsus on Eestile kahjulik ja ükskõik missuguse põhjusega tuleks ta välja vahetada nii või naa," ütles EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme.

"Partsi sobimatus on meie jaoks täiesti ilmne. Mitte tema kvalifikatsioon, selles me ei kahtle. Aga see, mis on toimunud tema ametiajal tema ministeeriumi haldusalas selgelt diskvalifitseerib ta," lisas Helme.

Helme rääkis, et EKRE fraktsioon ei ole veel umbusaldamisega ühinemist arutanud, aga ta ei näe ka põhjust, miks sellega ühinema ei peaks.

Ka Vabaerakonna fraktsiooni esimees Andres Herkel ütles, et on täiesti võimalik, et Vabaerakond umbusaldusega ühineb.

"Meie oleme oma kriitika selle kohta, kuidas see protseduur käis esitanud ja see isegi ei lähtu nii palju Partsi isikust kuivõrd sellest, kuidas see tundub mingi vahetuskaubana presidendi teemal," selgitas Herkel.

Simson ütles esmaspäeval, et aasta aega tagasi lubas keskfraktsioon, et juhul kui valitsus otsustab esitada Eesti esindajaks Euroopa Kontrollikojas Juhan Partsi, algatada peaminister Taavi Rõivase umbusaldamise. Simsoni kinnitusel ei ole antud lubadus kuhugi kadunud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.