Putini visiit Pariisi jääb ära, sest Hollande on valmis ainult Süüriast rääkima ({{commentsTotal}})

Putin ja Hollande Élysée palees 2015. aasta oktoobris.
Putin ja Hollande Élysée palees 2015. aasta oktoobris. Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1476177422000 | amCalendar}}

Prantsusmaa presidendi kantselei allika kinnitusel jätab Venemaa riigipea Vladimir Putin ära järgmisel nädalal toimuma pidanud visiidi Pariisi, sest tema kolleeg François Hollande on valmis kohtuma vaid juhul, kui arutatakse olukorda Süürias. Hiljem kinnitas visiidi ärajäämist Vene meediale ka Kremli pressiesindaja.

"Olid kontaktid Kremli ja Élysée palee vahel teisipäeva hommikul, et pakkuda Putinile töövisiiti Süüria teemal arutamiseks, kuid jätta sellest välja kõik muud sündmused, millest president Hollande võiks osa võtta. Vastuseks sellele ettepanekule on Venemaa andnud mõista, et nad soovivad 19. oktoobriks kavandatud visiidi edasi lükata selgitas," allikas Reutersile.

Esialgu oli plaanis, et Putin võtab Pariisis osa ka uue Vene õigeusu katedraali õnnistamistseremooniast ning külastab Vene kunsti näitust.

Kreml: visiit jääb ära, ootame sobivamat aega

Hiljem teatas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov, et president Putin ei lähe järgmisel nädalal Pariisi ega kohtu ka Prantsuse ja Saksa riigijuhtidega, et Süüria kriisi arutada.

"President tegi otsuse oma visiit ära jätta. President märkis, et ta on valmis Pariisi külastama ajal, mis on Hollande'ile sobilik. Me ootame, kui selline sobiv aeg saabub," selgitas Peskov pressikonverentsil.

President Hollande teatas omakorda teisipäeval kommentaariks, et on valmis kohtuma Putiniga alati, kui sellega tekib võimalus liikuda edasi Süürias rahu saavutamise suunas.

Ohus on ka Normandia formaadi kohtumine

Prantsuse diplomaatiliste allikate kohaselt saab samuti 19. oktoobriks kavandatud neljapoolne ehk nn Normandia formaadis kohtumine Donbassi konflikti asjus toimuda vaid siis, kui lähipäeval on märgata "reaalseid edusamme" vaidlusküsimuste lahendamisel.

Seega ei saa allika sõnul hetkel välistada, et Berliinis toimuv kohtumine Ukraina, Venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa esindajate vahel jääb samuti ära.

Kremli pressiesindaja Peskov aga ütles teisipäeval, et ettevalmistused Normandia formaadi kohtumiseks hetkeseisuga siiski jätkuvad.

Peskov kinnitas esmaspäeval veel visiidi kavandamist

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teatas, et president Vladimir Putini kavas on endiselt käesoleval kuul Prantsusmaad külastada, kuigi tema kolleeg François Hollande märkis varem, et ei pruugi oma Venemaa ametivenda üldse vastu võttagi.

"Putini Pariisi visiidi ettevalmistustööd jätkuvad," märkis Peskov ja lisas, et mingit uuemat ametlikku informatsiooni pole Moskvale visiidi ja Hollande'iga kohtumise asjus laekunud.

Lisaks kinnitas Vene presidendi kõneisik, et jätkuvalt on kavandamisel ka järgmise Normandia formaadi - Ukraina, venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa - kohtumine Donbassi konflikti küsimuses, vahendasid Lenta, Reuters jt.

Hollande vihjas, et Venemaa võib sõjakuritegude eest kohtu alla minna

Pühapäeval avalikustatud intervjuus mõistis Hollande hukka Venemaa "vastuvõetamatu" tegevuse Süürias ning tunnistas, et ta pole hetkel kindel, kas ta on valmis üleüldse Putiniga kohtuma, kui viimane 19. oktoobril Pariisi saabub.

Telekanali TMC saates “Le Quotidien”, mis jõudis täismahus eetrisse esmaspäeval, märkis Prantsusmaa riigipea, et Aleppo elanikud kannatavad praegu sõjakuritegude käes, mille asjus tuleb läbi viia rahvusvaheline juurdlus.

"Kas see lisaks survet?" arutles Hollande intervjuus Putiniga kohtumise teemal. "Kas me saame tagada, et ta lõpetab selle, mida ta teeb Süürias [Bashar] al-Assadi režiimi aitamiseks andes neile õhuväetoetust Aleppo pommitamiseks? Kui ma ta vastu võtan, siis ütlen ma talle, et see on vastuvõetamatu, see kahjustab isegi Venemaa mainet. Sealne (Aleppo - Toim.) elanikkond on sõjakuritegude ohver ning nende tegude üle mõistetakse kohut."

Prantsusmaa presidendi arvates võib Moskva teod jõuda ka Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) ette, kuigi Venemaa ja Süüria kohtu liikmed ei ole.

Venemaa vetostas laupäeval ÜRO julgeolekunõukogus Prantsusmaa esitatud ning USA ja Suurbritannia toetatud Süüria resolutsiooni, millega sooviti Aleppos relvarahu ja linna kohal lennukeelutsooni kehtestamist.

Toimetaja: Laur ViirandJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.
Margus Tsahkna: ma ei välista uue erakonna loomist

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics