FOTOD: meri tõi Saaremaa rannikule katkise torpeedo ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
10 pilti
Foto: Kaldale uhutud torpeedo. Autor: ERR/ Margus Muld
{{1476179081000 | amCalendar}}

Kohalikud inimesed leidsid teisipäeval Saaremaa põhjarannikult kaldale uhutud objekti, mis esialgsel hinnangul on vana torpeedo. Üks osa torpeedost oli kaldal ja teine osa kalda ääres meres.

Panga panga alt leitud torpeedo osad kuuluvad Lääne-Eesti pommigrupi vanemdemineerija Kalle Salumetsa sõnul ilma lõhkelaenguta Saksa torpeedole, millest kütusepaak oli kaldale uhutud ja mootori osa vette jäänud.

Kuigi otsest ohtu need ei iniestele kujuta transporditakse sõjajäänukid nii kaldalt kui merest ohutusse ära.

Tegemist oli ka demineerijate jaoks haruldase leiuga, sest sellelaadsete lõhkekehadega ja nende osadega puututakse kokku harva.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.