Minsk: püüame mõista Poola ja Baltimaade loogikat NATO asjus ({{commentsTotal}})

Valgevene sõdurid paraadil. Autor: Reuters/Scanpix

Valgevene pooldab avatud dialoogi NATO ja Venemaa vahel ning püüab mõista Poola ja Baltimaade loogikat lisavägede paigutamises oma alale, ütles Valgevene välisminister Uladzimir Makei esmaspäeval töövisiidil Varssavisse.

"Oleme mures praegu meie piirkonnas toimuva pärast. Mures, sest arvame, et ilmet võttev võidurelvastumine mõningates idas asuvates vägedes ei mõju hästi piirkonna julgeolekule. Me ei tahaks, et need arengud tooks kaasa uute eraldusjoonte tekkimise ja tugevnemise," märkis Makei.

"Vastupidi, tahaksime, et Venemaa ja NATO vahel toimuks avatud, väga läbipaistev ja siiras dialoog. Kahjuks ei ole geopoliitiliste mängurite, USA ja Venemaa, NATO ja Venemaa vahel praegu siirast dialoogi. Arvame, et see on üks põhiküsimusi," märkis ta.

Välisministri sõnul paneb Minsk pahaks täiendavate NATO jõudude paigutamist Poolasse ja Baltimaadesse. "Kuid me mõistame, et ei saa ennetada seda suundumust ja püüame mõista meie Poola ja Baltimaade partnerite loogikat," sõnas Makei.

"Me ei tahaks uskuda, et NATO peab plaani Valgevene ründamiseks, kaugeltki mitte. Me loodame, et need ajad on vajunud minevikku. Kuid sellegipoolest mõtleme ka meie oma relvajõudude lahinguvalmiduse suurendamisele, uute relvasüsteemide kasutuselevõtule jne," rõhutas välisminister.

Makei märkis, et Minsk ei pea Poolas ja Balti riikides toimuvat otseseks sõjaliseks ohuks Valgevenele.

"Kuid me peame seda teatavat liiki väljakutseks ja mõtleme neile ähvardustele kohase reageerimise viisidele," sõnas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.