Minsk: püüame mõista Poola ja Baltimaade loogikat NATO asjus ({{commentsTotal}})

Valgevene sõdurid paraadil.
Valgevene sõdurid paraadil. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Valgevene pooldab avatud dialoogi NATO ja Venemaa vahel ning püüab mõista Poola ja Baltimaade loogikat lisavägede paigutamises oma alale, ütles Valgevene välisminister Uladzimir Makei esmaspäeval töövisiidil Varssavisse.

"Oleme mures praegu meie piirkonnas toimuva pärast. Mures, sest arvame, et ilmet võttev võidurelvastumine mõningates idas asuvates vägedes ei mõju hästi piirkonna julgeolekule. Me ei tahaks, et need arengud tooks kaasa uute eraldusjoonte tekkimise ja tugevnemise," märkis Makei.

"Vastupidi, tahaksime, et Venemaa ja NATO vahel toimuks avatud, väga läbipaistev ja siiras dialoog. Kahjuks ei ole geopoliitiliste mängurite, USA ja Venemaa, NATO ja Venemaa vahel praegu siirast dialoogi. Arvame, et see on üks põhiküsimusi," märkis ta.

Välisministri sõnul paneb Minsk pahaks täiendavate NATO jõudude paigutamist Poolasse ja Baltimaadesse. "Kuid me mõistame, et ei saa ennetada seda suundumust ja püüame mõista meie Poola ja Baltimaade partnerite loogikat," sõnas Makei.

"Me ei tahaks uskuda, et NATO peab plaani Valgevene ründamiseks, kaugeltki mitte. Me loodame, et need ajad on vajunud minevikku. Kuid sellegipoolest mõtleme ka meie oma relvajõudude lahinguvalmiduse suurendamisele, uute relvasüsteemide kasutuselevõtule jne," rõhutas välisminister.

Makei märkis, et Minsk ei pea Poolas ja Balti riikides toimuvat otseseks sõjaliseks ohuks Valgevenele.

"Kuid me peame seda teatavat liiki väljakutseks ja mõtleme neile ähvardustele kohase reageerimise viisidele," sõnas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics