Parts: bürokraatia ajab mind haigutama ({{commentsTotal}})

Juhan Parts riigikogus.
Juhan Parts riigikogus. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pärast aastapikkust ootamist valitsuse poolt Euroopa Kontrollikoja Eesti esindajaks nimetatud Juhan Parts usub, et ta on sobilik kandidaat, ehkki kohapealsed ristsed on tal veel läbimata, enne kui ta ka sealt poolt ametisse nimetatakse.

Endine peaminister ja riigikonrolör Juhan Parts (IRL) rääkis Postimehele antud intervjuus, et tema poolest oleks võinud Euroopa Kontrollikoja Eesti esindaja ametikohale ka avaliku konkursi teha, kuid seda siiski ei tehtud. Samas ütles ta, et nõudmised sobivale kandidaadile on kõrged, näiteks peab inimesel olema riigikontrolli või muu auditeerimisalane töökogemus.

Tema saamine Eesti esindajaks pole veel aga kindel, sest enne tuleb läbida ka kohapealsed testid: täita kirjalik küsimustik, kohtuda Euroopa Kontrollikoja raportööriga ja ilmuda seejärel komisjoni ette, kus esitatakse küsimusi seinast seina. "Eeldan, et see võib võtta kuu, võib-olla kaks," hindas ta edasise protsessi pikkust.

Parts kinnitas, et iga esitatud kandidaat pole neid teste läbinud, kuid ise lubas ta teha väga hea soorituse, et katsed läbida. "Eestit ma alt ei kavatse vedada."

Parts selgitas, et Euroopa Kontrollikoja roll on olla ratsionaalsuse eestkõneleja poliitilises debatis, muutumata ise poliitiliseks institutsiooniks. Ülesandeks on anda kõigile Euroopa institutsioonidele hinnang ehk koostada klassikaline finantsaudit, millele lisandub reeglipärasuse aspekt ehk kontroll, kas kõiki rahasid on kasutatud vastavalt seadustele.

"Missioon on toota usaldust Euroopa institutsioonide vastu, nii nagu riigikontrolli funktsioon on toota usaldust valitsusasutuste vastu."

Parts kinnitas, et töö nõuab nii institusionaalset kogemust kui ka intellektuaalsust ning dokumendipakkide läbitöötamine on vajalik infovaldamise seisukohast, et aru saada, kuidas ja miks mingeid otsuseid tehakse. Otseselt bürokraatlikuks ta seda ametikohta ei pea ning see teda ka ei kõnetaks. "Bürokraatia ajab mind haigutama."

Parts ütles, et kui teda polekski kontrollikoja esindajaks nimetatud, oleks ta jätkanud riigikogu liikmena ning sisustanud vaba aega lugemisega. "Ma ei ole karjääriinimene. /---/ Oleksin lisaks riigikogu tööle jätkanud vaba mõtleja elu." Ta kinnitas, et ongi püüdnud viimasel ajal oma lugemisvõlga iseenda ees kustutada, kuid on alles alguses.

Kuidas ta töö tulemuslikkust kontrollikojas edaspidi hinnata, ei oma ta isegi veel ettekujutust. Ta möönis, et inimesed annavad hinnangu valdavalt avaliku nähtavuse põhjal, kuid see töö seab teatud piiranguid, mida tuleb arvestada. Kindlasti tahaks ta ka Eesti jaoks alles jääda, kuigi mil viisil, seda tuleb veel mõelda. "Pildisolek ei ole eesmärk omaette."

Toimetaja: Merilin PärliKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics