Metsä Woodi vineeritehas võib tulla Pärnusse ({{commentsTotal}})

Metsä Woodi tootmishoone Soomes. Autor: metsawood.com

Soome puidutöötleja Metsä Wood teatas, et on sõlminud Eestisse plaanitava 100 miljoni eurose maksumusega vineeritehase tarbeks Pärnus asuva tööstusmaa ostu eellepingu.

"Metsä Wood on sõlminud Pärnus asuva 10 hektari suuruse tööstusmaa ostu eellepingu," teatas ettevõte. "Eelleping on seotud juunis 2016 teatavaks tehtud vineeri ja spoonliimpuidu tootmise 100 miljoni euro suuruse investeerimisprogrammiga ja selle osana projekteeritava uue vineeritehase ehitamisega."

Eestisse ehitatav tehas peab Äänikoski Metsä Groupi tselluloosi- ja kartongitööstuse tehasepiirkonda projekteeritava uue kasespooni treimis- ja kuivatusliini tooted töötlema vineeriks. Suolahti tehase praegune kasespooni täiendava töötlemise liin on kavas üle viia Eestisse.

Lõpliku tehase ehitamise otsuse langetab ettevõte siiski hiljem.

"Metsä Wood loeb jätkuvalt tehase võimalikuks asukohaks nii Pärnu kui ka Tartu piirkonda. Kui plaan teostub, tekib Eestis juurde umbes 200 töökohta," märkis ettevõte.

Metsä Group tegutseb kokku 30 riigis, olles enam kui 10 000 inimesele tööandjaks.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.