Filipiinide president Duterte hakkab suitsetamise vastu võitlema ({{commentsTotal}})

Filipiinide president Duterte banaanikasvatajatele kõnet pidamas.
Filipiinide president Duterte banaanikasvatajatele kõnet pidamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

"Uimastivastase sõja" poolest tuntud Filipiinide president Rodrigo Duterte kavatseb hakata senisest põhjalikumalt võitlema ka suitsetamisega.

Tervishoiuminister Paulyn Ubiali sõnul võib president allkirjastada avalikes kohtades suitsetamise keelu juba enne oktoobri lõppu, vahendas International Business Times.

Duterte rakendas sarnast keeldu ka ajal, kui ta oli Davao linnapea, ning tõenäoliselt on üleriigilise seaduse eelnõu suures osas Davaos kehtinud reeglite koopia.

"Mingit avalikes kohtades suitsetamist ei hakka enam olema, ei siseruumides ega ka õues," selgitas minister Ubial. "Pargid, bussipeatused ning sõidukid. Kõik need on käsitletavad kui avalikud kohad."

Kohaliku meedia teatel oli Duterte omal ajal ka ise suitsetaja, kuid ta loobus sellest harjumusest pärast seda, kui ta hakkas kannatama Barretti metaplaasia all. Nüüd on ta juba pikemat aega teinud kampaaniat ka suitsetamise vastu.

Filipiinide väljaande Rappler andmetel ajas linnapea Duterte omal ajal ka ise taga inimesi, keda ta märkas autoroolis suitsetamas. Väidetavalt oli ta ühel korral sundinud Davao avalikus kohas suitsetamise keeldu rikkunud turisti suitsukoni alla neelama.

Presidendivalimiste kampaania ajal lubas Duterte, et ta võtab sihikule ka avalikus kohas alkoholi tarvitamise. Tema sõnul peab kehtima põhimõte "Kui sul pole maja, siis ära ka joo" ning seega peaks politsei pidama kinni kõik, kes avalikus kohas alkoholi tarvitavad.

Duterte võitis sel aastal valimised suurte häälteenamusega, sest lubas riigis uimastikurjategijate võimutsemise lõpetada. Kampaania käigus on juba tapetud üle 3300 inimese, vahi alla on võetud aga sadu tuhandeid inimesi. Kriitikute sõnul polnud neist enamikul aga uimastitega mingit pistmist.

Inimõigusorganisatsioonid on Filipiinide uimastivastast võitlust teravalt kritiseerinud ja väitnud, et selle varjus tapetakse tsiviilisikuid. Uimastite vastase "sõja" käigus kasutusele võetud meetodite tõttu on otsekohese ning sageli solvanguid sisaldava kõnepruugiga Duterte läinud tülli ka mitmete lääneriikidega, sealhulgas senise olulise liitlase USA-ga.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics