Trump lubas, et tema võit saab olema "nagu Brexit" ({{commentsTotal}})

Trump 10. oktoobril Wilkes-Barre'i linnas Pennsylvanias.
Trump 10. oktoobril Wilkes-Barre'i linnas Pennsylvanias. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Olukorras, kus üha rohkem tuntud vabariiklasi teatab, et nad ei soovi oma erakonna ametlikku presidendikandidaati toetada, on Donald Trump oma positsioonidele kindlaks jäänud ja rõhutab, et mitte mingil juhul ei kavatse ta kandideerimisest loobuda. Viimase aja ebasoodsaid reitingutulemusi kommenteerides aga armastab Trump tuletada meelde juunis toimunud Briti referendumi paljude jaoks ootamatut tulemust.

Ühendriikide kõrgeim valitud ametis vabariiklane, esindajatekoja spiiker Paul Ryan teatas esmaspäeval saadikutele, et ei "kaitse" enam Trumpi ega tee tema heaks kampaaniat. Trump vastas Ryanile torkega Twitteri keskkonnas, vahendasid Politico, Reuters, CNN jt.

"Paul Ryan peaks kulutama rohkem aega eelarve tasakaalustamisele, töökohtadele ja ebaseaduslikule immigratsioonile ja mitte raiskama aega võitluseks Vabariikliku Partei presidendikandidaadiga," seisis Trumpi Twitteri-lehel.

"Ma tõesti loodan, et spiiker Ryan peab oma sõna ja täidab oma lubadust Donald Trumpi toetada," ütles omakorda Trumpi kampaaniajuht Kellyanne Conway telesaates “CBS This Morning”.

Trump on kriitiliste vabariiklaste avaldusi kommenteerinud vihjetega, mille kohaselt tal polegi nende toetust vaja, sest valijate toetusest talle täiesti piisab.

RNC on endiselt Trumpi toetamas

Samas on osa juhtivaid vabariiklasi endiselt Trumpi toetamas - tehes seda sageli vastumeelselt - sest hoolimata presidendikandidaadi rohketest skandaalsetest väljaütlemistest, sealhulgas eelmisel nädalal avalikkuse ette jõudnud labasest kõnepruugist on suur osa Trumpi toetavaid valijaid oma kandidaadile kindlaks jäänud ning see oma valimiskampaaniaid korraldavad vabariiklastest rahvasaadikud on sunnitud selle asjaoluga arvestama.

Näiteks Vabariiklaste Rahvuskomitee (RNC) esimees Reince Priebus märkis komitee liikmetele peetud konverentskõnes, et RNC seisab endiselt Trumpi selja taga ning et viimaste päevade uudistel pole senistele suhetele mõju olnud.

Clintoni toetus on tõusnud, kuid Trump reitingutest ei hooli

Veebilehe RealClear Politics andmetel on vahemikus 28. septembrist 9. oktoobrini tehtud kümne arvamusküsitluste keskmise tulemuse kohaselt demokraat Hillary Clintoni edumaa suurenenud. Endise riigisekretäri toetus on 48,3%, Trumpi oma aga 42,5%. Kümnest arvamusküsitlusest neli on tehtud pärast reedel avalikuks tulnud aastatetagust salvestust, kus Trump naiste aadressil solvavaid märkusi teeb.

Laupäeval ja pühapäeval korraldatud NBC Newsi ja Wall Street Journali arvamusküsitlus näitab aga Clintonile 52-protsendist ja Trumpile 38-protsendist toetust. Kuigi tegu on ainult ühe uuringuga, mille valim pole ka eriti suur, on eksperdid juba märkinud, et sellist vahet konkurendiga pole USA ajaloos veel ühelgi presidendikandidaadil õnnestunud tasa teha. Samas on analüütikud möödunud aasta jooksul korduvalt nentinud, et praegused valimised erinevad eelmistest märkimisväärselt ning varasemate kampaaniate loogikaga on olukorra iseloomustamiseks üsna vähe peale hakata.

Trump ise on korduvalt arvamusküsitluste usaldusväärsuste kahtluse alla seadnud ning toonud näiteks juunis toimunud Briti referendumi, mille puhul prognoositi samuti Euroopa Liidus jätkamist pooldava leeri nappi võitu.

"See on nagu Brexit, sõbrad. Te ainult vaadake," ütles ta esmaspäeval Pennsylvanias.

Samuti on selgunud, et Clintoni ja Trumpi teist teledebatti pühapäeva õhtul vaatas teleri vahendusel vähem inimesi kui esimest teledebatti. Kui esimene teledebatt kogus rekordilised, rohkem 80 miljonit vaatajat, siis teist teledebatti jälgis vaid 66,5 miljonit inimest.

Kandidaatide kolmas teledebatt leiab aset 19. oktoobril Las Vegases.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema