Vaatluskeskus: Aleppot tabas viimaste päevade intensiivseim pommitamiskampaania ({{commentsTotal}})

Aleppo Bustan al-Basha piirkonna pommitamine 5. oktoobril. Autor: Reuters/Scanpix

Vene õhurünnakutes Aleppo ülestõusnute kontrolli all olevatele linnaosadele sai teisipäeval surma vähemalt kaheksa tsiviilisikut, teatas vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus, kelle sõnul olid õhulöögid viimaste päevade ägedaimad.

Vabaühenduse teatel hukkus Aleppo idaosas Bustan al-Basha ja Fardose linnajagudes kaheksa tsiviilisikut, vahendasid BNS ja Reuters.

"Tegemist oli Vene õhujõudude ägedaimate rünnakutega alates 5. oktoobrist, kui Süüria režiim teatas pommitamise piiramisest," ütles vaatluskeskuse juht Rami Abdel Rahman.

AFP korrespondent nägi Bustan al-Qasri linnajaos üht hävinud mitmekorruselist kortermaja. Vabatahtlikud päästeorganisatsiooni Valged kiivrid liikmed tõmbasid rusudest välja kaks elutut last.

Süüria režiimiväed on Aleppo ülestõusnute käes olevates linnaosades Vene õhurünnakute toel järk-järgult edasi liikunud alates pealetungi alustamisest 22. septembril.

Vaatluskeskuse sõnul on Süüria ja Vene õhurünnakutes sestsaadik surma saanud vähemalt 290 inimest.

Süüria režiimiväed teatasid 5. oktoobril, et piiravad pommitamist Aleppo idaosas ning kutsusid tsiviilelanikke ülestõusnutest eemale hoidma.

Süüria armee väitel piirati pommitamist seetõttu, et tsiviilelanikud saaksid linna idaosast lahkuda. Valitsus on ka lubanud, et mässajatel, kes relvad maha panevad, lubatakse linnast koos perekondadega lahkuda.

Ülestõusnud on nimetanud neid teateid Assadi režiimi pettemanöövriteks.

President Bashar al-Assad on rõhutanud, et tal on kavas Aleppo - mis oli enne kodusõja puhkemist Süüria suurim linn - ülestõusnute käest tagasi vallutada.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.