Vaatluskeskus: Aleppot tabas viimaste päevade intensiivseim pommitamiskampaania ({{commentsTotal}})

Aleppo Bustan al-Basha piirkonna pommitamine 5. oktoobril.
Aleppo Bustan al-Basha piirkonna pommitamine 5. oktoobril. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vene õhurünnakutes Aleppo ülestõusnute kontrolli all olevatele linnaosadele sai teisipäeval surma vähemalt kaheksa tsiviilisikut, teatas vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus, kelle sõnul olid õhulöögid viimaste päevade ägedaimad.

Vabaühenduse teatel hukkus Aleppo idaosas Bustan al-Basha ja Fardose linnajagudes kaheksa tsiviilisikut, vahendasid BNS ja Reuters.

"Tegemist oli Vene õhujõudude ägedaimate rünnakutega alates 5. oktoobrist, kui Süüria režiim teatas pommitamise piiramisest," ütles vaatluskeskuse juht Rami Abdel Rahman.

AFP korrespondent nägi Bustan al-Qasri linnajaos üht hävinud mitmekorruselist kortermaja. Vabatahtlikud päästeorganisatsiooni Valged kiivrid liikmed tõmbasid rusudest välja kaks elutut last.

Süüria režiimiväed on Aleppo ülestõusnute käes olevates linnaosades Vene õhurünnakute toel järk-järgult edasi liikunud alates pealetungi alustamisest 22. septembril.

Vaatluskeskuse sõnul on Süüria ja Vene õhurünnakutes sestsaadik surma saanud vähemalt 290 inimest.

Süüria režiimiväed teatasid 5. oktoobril, et piiravad pommitamist Aleppo idaosas ning kutsusid tsiviilelanikke ülestõusnutest eemale hoidma.

Süüria armee väitel piirati pommitamist seetõttu, et tsiviilelanikud saaksid linna idaosast lahkuda. Valitsus on ka lubanud, et mässajatel, kes relvad maha panevad, lubatakse linnast koos perekondadega lahkuda.

Ülestõusnud on nimetanud neid teateid Assadi režiimi pettemanöövriteks.

President Bashar al-Assad on rõhutanud, et tal on kavas Aleppo - mis oli enne kodusõja puhkemist Süüria suurim linn - ülestõusnute käest tagasi vallutada.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics