Merkeli konservatiivide toetus kukkus aegade madalaimale tasemele ({{commentsTotal}})

Autor: John MacDougall/AFP/Scanpix

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli paremtsentristliku koalitsiooni toetus kukkus esimest korda alla 30 protsendi, selgus teisipäeval avalikustatud küsitlusest.

Ajalehes Bild avaldatud INSA uuring näitab, et Merkeli kristlik-demokraatliku liidu (CDU) ja selle Baierimaa sõsarpartei kristlik-sotsiaalse liidu (CSU) toetus langes 0,5 protsendipunkti võrra 29,5 protsendini, vahendas politico.eu.

Samuti suurde koalitsiooni kuuluvate sotsiaaldemokraatide toetus langes protsendipunkti võrra 22 protsendini.

Teiste küsitluste kohaselt on konservatiivide toetus kõrgem. Näiteks eelmisel nädalal Saksa televisioonis avaldatud Deutschlantrendi küsitluse kohaselt on koalitsiooni toetus 33 protsendi juures.

Merkeli konservatiivide toetus hakkas langema pärast seda, kui ta eelmisel aastal kuulutas Saksamaa nn avatud uste migratsioonipoliitikat.

Toetust hakkas koguma aga immigratsioonivastane partei Alternatiiv Saksamaale (AfD). INSA küsitluse kohaselt püsib AfD toetus 15 protsendi juures.

Ka Merkeli isiklik reiting hakkas pärast põgenikekriisi puhkemist langema, kuid hiljutiste küsitluste kohaselt on see tõusnud uuesti 60 protsendi lähedale, sest põgenike sissevool Saksamaale on aeglustunud.

Rohelise Partei toetus langes 0,5 protsendipunkti võrra 11 protsendini. Radikaalse Vasakpartei toetus aga tõusis poole protsendipunkti võrra 12 protsendini.

Järgmisel aastal toimuvad Saksamaal valimised.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised