Merkeli konservatiivide toetus kukkus aegade madalaimale tasemele ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: John MacDougall/AFP/Scanpix

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli paremtsentristliku koalitsiooni toetus kukkus esimest korda alla 30 protsendi, selgus teisipäeval avalikustatud küsitlusest.

Ajalehes Bild avaldatud INSA uuring näitab, et Merkeli kristlik-demokraatliku liidu (CDU) ja selle Baierimaa sõsarpartei kristlik-sotsiaalse liidu (CSU) toetus langes 0,5 protsendipunkti võrra 29,5 protsendini, vahendas politico.eu.

Samuti suurde koalitsiooni kuuluvate sotsiaaldemokraatide toetus langes protsendipunkti võrra 22 protsendini.

Teiste küsitluste kohaselt on konservatiivide toetus kõrgem. Näiteks eelmisel nädalal Saksa televisioonis avaldatud Deutschlantrendi küsitluse kohaselt on koalitsiooni toetus 33 protsendi juures.

Merkeli konservatiivide toetus hakkas langema pärast seda, kui ta eelmisel aastal kuulutas Saksamaa nn avatud uste migratsioonipoliitikat.

Toetust hakkas koguma aga immigratsioonivastane partei Alternatiiv Saksamaale (AfD). INSA küsitluse kohaselt püsib AfD toetus 15 protsendi juures.

Ka Merkeli isiklik reiting hakkas pärast põgenikekriisi puhkemist langema, kuid hiljutiste küsitluste kohaselt on see tõusnud uuesti 60 protsendi lähedale, sest põgenike sissevool Saksamaale on aeglustunud.

Rohelise Partei toetus langes 0,5 protsendipunkti võrra 11 protsendini. Radikaalse Vasakpartei toetus aga tõusis poole protsendipunkti võrra 12 protsendini.

Järgmisel aastal toimuvad Saksamaal valimised.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema