Päästekoolitusel juhtunud õnnetuse põhjustas koolitaja võetud liigne risk ({{commentsTotal}})

{{1476194423000 | amCalendar}}

Septembrikuise merepäästeõnnetuse, milles sai viga kolm päästeametnikku, põhjustas koolitaja võetud liigne risk.

Ohutusjuurdluse keskusel valmis vastav hinnang ja selles leitakse, et õnnetus toimus mitmete asjaolude kokkulangemisel, nagu näiteks valesti valitud kiirus või sõidutehnika laine läbimisel ja koolitatavate vähene meresõidukogemus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õnnetus juhtus 22 septembril, mil Reval merekool viis läbi merepääste esimese astme koolitust päästjatele. Õppusteks kasutatav paat sõitis koos kahe instruktoriga läbi reisilaevade ahtrilainetest.

Kolm laeva vööris olnud koolitatavat sai viga. Ühel on mõrad selgroolülides, üks sai põrutada ja üks murdis varbaluud.

Päästeameti päästetööde osakonna juhataja Heiki Soodla ütles, et meri oli rahulik ja enne juhtunut läbiti kolm madalamat lainet. Reisilaevade lainetust kasutati seetõttu, et õpe näeb ette ka tormis tegutsemist.

"Kiirus, millega lainesse mindi, võis olla liialt suur või siis mindi lainesse vale nurga alt," ütles Revali merekooli tegevjuht Tanel Hinno.

Sama järelduseni, et õnnetus juhtus liigse riski võtmise ehk vale kiiruse või sõidutehnika valimise tõttu, jõuti ka ohutusjuurdluse keskuse hinnangus.

Lisaks leiti, et arvesse ei võetud koolitatavate vähest meresõidukogemust ning leiti, et vajaka jäi ohutusalasest instrueerimisest.
Kuigi seljavigastuse saanud päästja katkestas õppuse, õppisid teised edasi. Erakorralise meditsiini osakonda pöördusid vigastatud päästjad õhtul.

"Seletuskirjadest nähtub, et päästjad püüdsid kursuse lõpuni olla, nad ei olnud kaevanud vaevusi instruktoritele, nad ise soovisid kursuse lõpuni viia. Me peame kindlasti ka omalt poolt päästjaid õpetama, et selliste intsidentide puhul tuleb pöörduda koheselt arsti juurde," rääkis päästeameti päästetööde osakonnajuht Heiki Soodla.

Päästeamet jätkab Revali merekooliga koostööd, sest nende juurdlus näitas, et tegu oli ühekordse eksimusega. Merekool võttis riskide vähendamiseks kasutusele täiendavad meetmed, mille sekka kuulub see, et koolitustel ei võeta liigseid riske. Päästeamet peab homseks esitama õnnetusest raporti tööinspektsioonile.

Selle aasta 9 kuuga on registreeritud üle 3500 tööõnnetuse. Ka Hinno kinnitab, et Merekooli parameedik uuris kohe, millised on meeste vaevused ning osutas ühele neist abi. Kiirabi nad tema sõnul ei soovinud. 

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.