Päästekoolitusel juhtunud õnnetuse põhjustas koolitaja võetud liigne risk ({{commentsTotal}})

{{1476194423000 | amCalendar}}

Septembrikuise merepäästeõnnetuse, milles sai viga kolm päästeametnikku, põhjustas koolitaja võetud liigne risk.

Ohutusjuurdluse keskusel valmis vastav hinnang ja selles leitakse, et õnnetus toimus mitmete asjaolude kokkulangemisel, nagu näiteks valesti valitud kiirus või sõidutehnika laine läbimisel ja koolitatavate vähene meresõidukogemus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õnnetus juhtus 22 septembril, mil Reval merekool viis läbi merepääste esimese astme koolitust päästjatele. Õppusteks kasutatav paat sõitis koos kahe instruktoriga läbi reisilaevade ahtrilainetest.

Kolm laeva vööris olnud koolitatavat sai viga. Ühel on mõrad selgroolülides, üks sai põrutada ja üks murdis varbaluud.

Päästeameti päästetööde osakonna juhataja Heiki Soodla ütles, et meri oli rahulik ja enne juhtunut läbiti kolm madalamat lainet. Reisilaevade lainetust kasutati seetõttu, et õpe näeb ette ka tormis tegutsemist.

"Kiirus, millega lainesse mindi, võis olla liialt suur või siis mindi lainesse vale nurga alt," ütles Revali merekooli tegevjuht Tanel Hinno.

Sama järelduseni, et õnnetus juhtus liigse riski võtmise ehk vale kiiruse või sõidutehnika valimise tõttu, jõuti ka ohutusjuurdluse keskuse hinnangus.

Lisaks leiti, et arvesse ei võetud koolitatavate vähest meresõidukogemust ning leiti, et vajaka jäi ohutusalasest instrueerimisest.
Kuigi seljavigastuse saanud päästja katkestas õppuse, õppisid teised edasi. Erakorralise meditsiini osakonda pöördusid vigastatud päästjad õhtul.

"Seletuskirjadest nähtub, et päästjad püüdsid kursuse lõpuni olla, nad ei olnud kaevanud vaevusi instruktoritele, nad ise soovisid kursuse lõpuni viia. Me peame kindlasti ka omalt poolt päästjaid õpetama, et selliste intsidentide puhul tuleb pöörduda koheselt arsti juurde," rääkis päästeameti päästetööde osakonnajuht Heiki Soodla.

Päästeamet jätkab Revali merekooliga koostööd, sest nende juurdlus näitas, et tegu oli ühekordse eksimusega. Merekool võttis riskide vähendamiseks kasutusele täiendavad meetmed, mille sekka kuulub see, et koolitustel ei võeta liigseid riske. Päästeamet peab homseks esitama õnnetusest raporti tööinspektsioonile.

Selle aasta 9 kuuga on registreeritud üle 3500 tööõnnetuse. Ka Hinno kinnitab, et Merekooli parameedik uuris kohe, millised on meeste vaevused ning osutas ühele neist abi. Kiirabi nad tema sõnul ei soovinud. 

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics