Johnson kutsus sõjavastastele protestidele Vene saatkonna ees Londonis ({{commentsTotal}})

Suurbritannia välisminister Boris Johnson.
Suurbritannia välisminister Boris Johnson. Autor/allikas: Daniel Leal-Olivas/AFP/Scanpix

Briti välisminister Boris Johnson kutsus teisipäeval sõjavastastele protestidele Vene saatkonna ees Londonis.

"Tahaksin kindlasti näha meeleavaldusi Vene saatkonna ees," ütles Johnson alamkojas debatil Vene õhurünnakutest Süüria Aleppo linnas.

Välisministri sõnul ähvardab Venemaad tegevuse eest Süürias paariariigiks muutumine.

"Me loodame veenda Venemaad tegema õiget asja" ja toetama tegelikku relvarahu, ütles Johnson.

Johnson ei maininud uusi samme Moskva vastu, andes mõista, et ei toeta mitme parlamendisaadiku üleskutseid kehtestada Süürias lennukeelutsoon. "Me saame seda teha ainult siis, kui oleme valmis alla tulistama tsooni tungivaid lennukeid ja helikoptereid. Me peame väga hoolikalt mõtlema tagajärgedele," sõnas välisminister.

Endine Londoni linnapea lisas, et "raevu lätted on hakanud kuivama" ning sõjavastased ei ole ilmutanud Aleppos toimuva suhtes piisavalt nördimust. "Kus on nüüd liikumine Peatage sõda? Kus nad on?" nõudis välisminister.

Liikumise Peatage sõda asutas omal ajal opositsioonilise Tööerakonna praegune juht Jeremy Corbyn protestiks sõdade vastu Afganistanis ja Iraagis. Liikumine tõi 2003. aastal tänavatele meelt avaldama miljoneid britte.

Valitsevate konservatiivide parlamendisaadik Andrew Mitchell võrdles Süüria ja Vene õhurünnakuid Aleppos kurikuulsa Guernica pommitamisega Hispaania kodusõja ajal.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-AP-BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema