Küsitlusele vastanud eelistaks Rail Balticut läbi Tartu ({{commentsTotal}})

Liikumise Avalikult Rail Balticust tellitud avaliku arvamuse uuringu andmetel toetab vaid 27% vastanutest Rail Balticu ehitamist praegu kavandatud trassil Tallinn-Pärnu-Riia.

Pea kaks korda rohkem ehk 52% pooldab olemasoleva raudteevõrgu rekonstrueerimist ja projekti viimist üle Tartu. Majandusministeeriumi kinnitusel ei ole võimalik Euroopa Liidu raha praeguselt projektilt Tartu suunale ümber kanda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uuringu tellija poolt sõnastatud küsimus kõlas: Juhul kui samade kulutustega oleks võimalik rekonstrueerida olemasolev raudteevõrk, siis kas eelistaksite Rail Balticu trassi üle Pärnu või üle Tartu ja Valga.

Rahvastikuteadlane, uuringu konsultant Ene-Margit Tiit märkis, et inimesed soovivad, et Rail Balticu põhjapoolse sirge trassi asemel arendataks raudteevõrku kogu Eestis ja see oli üsna domineeriv arvamus.

Rail Balticut kritiseerivate aktivistide väitel olekski kahe alternatiivse trassi väljaehitamine umbes sama kulukas, mistõttu küsimuse püstitus igati loogiline.

"Juhul kui me näeme, et see olemasoleva võrgu kiiruste tõstmine on soodsam, siis automaatselt läheb selle raha kasutamine sellele trassile üle. Siin ei ole nii, et seda taotletakse ühele konkreetsele trassi kulgemisele, vaid raha antakse teatud eesmärgi täitmiseks. Eesnmärk on ühendada Eesti, Läti ja Leedu omavahel kiire transporivõrguga," märkis kodanikuühenduse juhatuse liige Priit Humal.

Rail Balticu koordinaator Kristjan Kaunissaare soovib müüdi kummutada, et mis puudutab Euroopa rahade viimist Tartu suunalisele raudteele. "See tegelikult on võimatu. Määrus, mis rahade kasutamise käivitas, seal on selgelt defineeritud projektid, mida on kokku üle 130."

Kaunissaare kinnitusel ei vasta tõele ka väide, nagu jäetaks Tallinn-Tartu raudtee unarusse. Sellel lõigul rekonstrueerimistööd kiiruse tõstmiseks 120 kilomeetrile tunnis tema sõnul jätkuvad.Juncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics