Küsitlusele vastanud eelistaks Rail Balticut läbi Tartu ({{commentsTotal}})

Liikumise Avalikult Rail Balticust tellitud avaliku arvamuse uuringu andmetel toetab vaid 27% vastanutest Rail Balticu ehitamist praegu kavandatud trassil Tallinn-Pärnu-Riia.

Pea kaks korda rohkem ehk 52% pooldab olemasoleva raudteevõrgu rekonstrueerimist ja projekti viimist üle Tartu. Majandusministeeriumi kinnitusel ei ole võimalik Euroopa Liidu raha praeguselt projektilt Tartu suunale ümber kanda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uuringu tellija poolt sõnastatud küsimus kõlas: Juhul kui samade kulutustega oleks võimalik rekonstrueerida olemasolev raudteevõrk, siis kas eelistaksite Rail Balticu trassi üle Pärnu või üle Tartu ja Valga.

Rahvastikuteadlane, uuringu konsultant Ene-Margit Tiit märkis, et inimesed soovivad, et Rail Balticu põhjapoolse sirge trassi asemel arendataks raudteevõrku kogu Eestis ja see oli üsna domineeriv arvamus.

Rail Balticut kritiseerivate aktivistide väitel olekski kahe alternatiivse trassi väljaehitamine umbes sama kulukas, mistõttu küsimuse püstitus igati loogiline.

"Juhul kui me näeme, et see olemasoleva võrgu kiiruste tõstmine on soodsam, siis automaatselt läheb selle raha kasutamine sellele trassile üle. Siin ei ole nii, et seda taotletakse ühele konkreetsele trassi kulgemisele, vaid raha antakse teatud eesmärgi täitmiseks. Eesnmärk on ühendada Eesti, Läti ja Leedu omavahel kiire transporivõrguga," märkis kodanikuühenduse juhatuse liige Priit Humal.

Rail Balticu koordinaator Kristjan Kaunissaare soovib müüdi kummutada, et mis puudutab Euroopa rahade viimist Tartu suunalisele raudteele. "See tegelikult on võimatu. Määrus, mis rahade kasutamise käivitas, seal on selgelt defineeritud projektid, mida on kokku üle 130."

Kaunissaare kinnitusel ei vasta tõele ka väide, nagu jäetaks Tallinn-Tartu raudtee unarusse. Sellel lõigul rekonstrueerimistööd kiiruse tõstmiseks 120 kilomeetrile tunnis tema sõnul jätkuvad.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.