Kreeka lükkas tagasi Türgi sõdurite asüülitaotlused ({{commentsTotal}})

Kreeka võimuesindajad ja põgenenud Türgi sõdurid 27. juulil Ateenas. Autor: Reuters/Scanpix

Kreeka lükkas tagasi seitsme Türgi sõduri asüülitaotlused kaheksast, kes põgenesid riigist pärast nurjunud riigipöördekatset tänavu juulis, ütles sõdurite kaitsja.

Kaheksa Türgi sõdurit - kolm majorit, kolm kaptenit ja kaks veeblit - saabusid sõjaväehelikopteriga Põhja-Kreekasse 16. juulil vaid mõni tund pärast riigipöördekatse algust, vahendas Reuters.

Türgi võimude teatel on põgenenud sõdurid riigipöördekatsega seotud, kuid sõdurid ise eitavad neid väiteid. 

Neli Türgi sõdurit said teisipäeval teada, et esimese astme nõukogu andis nende asüülitaotlustele eitava vastuse. Varem oli seda juba kolme taotluse puhul tehtud. Ühe taotluse kohta pole veel otsust tehtud.

Üks sõduritest on nõukogu otsuse edasi kaevanud.

Kaitsja Stavroula Tomara ütles pressiteate vahendusel, et sõdurite hinnangul oli nõukogu otsus poliitiline. Tema sõnul kardavad nad Türki tagasisaatmise korral oma elu pärast.

"Me tulime Kreekasse, et oma elusid päästa, mitte selleks, et olla etturid välispoliitikas ja kahepoolsetes kokkulepetes. Meid pole nimetatud terroristideks isegi meie oma riigis," seisis pressiteates.

Varem on võimud põhjendanud, et sõdurid ei suutnud esitada Kreeka ametnikele piisavaid tõendeid, et nad ei osalenud riigipöördekatses.

Türgi on ametlikult esitanud kaheksa sõduri kohta väljasaatmise palve, nimetades neid reeturiteks. 

Asüülitaotluste läbivaatamise ajal on Türgi sõdureid hoitud vahi all.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.