Kreeka lükkas tagasi Türgi sõdurite asüülitaotlused ({{commentsTotal}})

Kreeka võimuesindajad ja põgenenud Türgi sõdurid 27. juulil Ateenas.
Kreeka võimuesindajad ja põgenenud Türgi sõdurid 27. juulil Ateenas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kreeka lükkas tagasi seitsme Türgi sõduri asüülitaotlused kaheksast, kes põgenesid riigist pärast nurjunud riigipöördekatset tänavu juulis, ütles sõdurite kaitsja.

Kaheksa Türgi sõdurit - kolm majorit, kolm kaptenit ja kaks veeblit - saabusid sõjaväehelikopteriga Põhja-Kreekasse 16. juulil vaid mõni tund pärast riigipöördekatse algust, vahendas Reuters.

Türgi võimude teatel on põgenenud sõdurid riigipöördekatsega seotud, kuid sõdurid ise eitavad neid väiteid. 

Neli Türgi sõdurit said teisipäeval teada, et esimese astme nõukogu andis nende asüülitaotlustele eitava vastuse. Varem oli seda juba kolme taotluse puhul tehtud. Ühe taotluse kohta pole veel otsust tehtud.

Üks sõduritest on nõukogu otsuse edasi kaevanud.

Kaitsja Stavroula Tomara ütles pressiteate vahendusel, et sõdurite hinnangul oli nõukogu otsus poliitiline. Tema sõnul kardavad nad Türki tagasisaatmise korral oma elu pärast.

"Me tulime Kreekasse, et oma elusid päästa, mitte selleks, et olla etturid välispoliitikas ja kahepoolsetes kokkulepetes. Meid pole nimetatud terroristideks isegi meie oma riigis," seisis pressiteates.

Varem on võimud põhjendanud, et sõdurid ei suutnud esitada Kreeka ametnikele piisavaid tõendeid, et nad ei osalenud riigipöördekatses.

Türgi on ametlikult esitanud kaheksa sõduri kohta väljasaatmise palve, nimetades neid reeturiteks. 

Asüülitaotluste läbivaatamise ajal on Türgi sõdureid hoitud vahi all.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema