Clintoni kampaaniajuht süüdistas värskete lekete järel WikiLeaksi ({{commentsTotal}})

Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta Autor: Saul Loeb/AFP/Scanpix

USA demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta sarjas teisipäeval WikiLeaksi asutajat vabariiklasest rivaali Donald Trumpi abistamises leketega Clintoni kohta, süüdistades samas häkkimisrünnakus Venemaad.

WikiLeaks eesotsas Julian Assange'iga on avaldanud alates reedest Podesta isiklikult meilikontolt tuhandeid e-kirju, mille väidetavalt varastasid Vene häkkerid.

Ehkki suurt kahju tekitavaid paljastusi pole olnud, kergitab leke katet Clintoni meeskonna sisearuteludelt.

Podesta nimetas elektronkirjade lekitamist reede õhtul "veidraks kokkusattumuseks", sest see tuli varsti pärast seda, kui ajaleht Washington Post avaldas 2005. aastast pärineva video, milles Trump tegi naiste aadressil solvavaid märkusi.

Nii praeguse presidendi Barack Obama kui ka üle-eelmise presidendi Bill Clintoni valitsustes töötanud Podesta sõnul on leke "nende vastusamm ning katse tõmmata avalikkuse tähelepanu ära põlastusväärsetelt asjadelt, mida Trump selles videos ütles".

"Seda, kas see on härra Assange'i otsus aidata härra Trumpi või on nad omavahel midagi koordineerinud, pole mul võimalik teada. Ütlen vaid, et veidra kokkusattumusena juhtus see kohe, kui veetemperatuur hakkas keema," lausus Podesta ajakirjanikele kampaanialennukis teel Miamist New Yorki.

"Me ei saa lekete täpsust kinnitada, küll aga teame seda, et venelased võisid edastada töödeldud dokumente. Ütleksin, et Venemaa sekkumine nendesse valimistesse ja nende ilmne katse mõjutada neid härra Trumpi kasuks peaks panema muretsema kõiki ameeriklasi," ütles Clintoni nõunik.

President Barack Obama administratsioon süüdistas reedel ametlikult Venemaad küberrünnakute suunamises USA poliitilise organisatsioonide vastu ning sekkumises valimisprotsessi, lubades vastusamme.

Podesta sõnul sai Trumpi pikaajaline nõunik Roger Stone'i WikiLeaksi plaanist varastatud e-kirju avaldada eelnevalt teada.

Clintoni abi sarjas Trumpi ka seisukohtade eest, mis on rohkem kooskõlas "Vene kui USA välispoliitikaga".

Trump vastas, et lekitatud elektronkirjad teevad senisest veelgi selgemaks, kui palju on neil valimistel kaalul. "Nendest valimistest sõltub, kas me jääme vabaks riigiks või muutume korruptiivseks banaanivabariigiks, mida kontrollivad suurrahastajad ja võõrvalitsused," sõnas vabariiklane.

Tema sõnul tooks Hillary Clintoni presidendiks valimine kaasa riigi hävingu.

USA presidendivalimised peetakse 8. novembril.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.