Clintoni kampaaniajuht süüdistas värskete lekete järel WikiLeaksi ({{commentsTotal}})

Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta
Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta Autor/allikas: Saul Loeb/AFP/Scanpix

USA demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta sarjas teisipäeval WikiLeaksi asutajat vabariiklasest rivaali Donald Trumpi abistamises leketega Clintoni kohta, süüdistades samas häkkimisrünnakus Venemaad.

WikiLeaks eesotsas Julian Assange'iga on avaldanud alates reedest Podesta isiklikult meilikontolt tuhandeid e-kirju, mille väidetavalt varastasid Vene häkkerid.

Ehkki suurt kahju tekitavaid paljastusi pole olnud, kergitab leke katet Clintoni meeskonna sisearuteludelt.

Podesta nimetas elektronkirjade lekitamist reede õhtul "veidraks kokkusattumuseks", sest see tuli varsti pärast seda, kui ajaleht Washington Post avaldas 2005. aastast pärineva video, milles Trump tegi naiste aadressil solvavaid märkusi.

Nii praeguse presidendi Barack Obama kui ka üle-eelmise presidendi Bill Clintoni valitsustes töötanud Podesta sõnul on leke "nende vastusamm ning katse tõmmata avalikkuse tähelepanu ära põlastusväärsetelt asjadelt, mida Trump selles videos ütles".

"Seda, kas see on härra Assange'i otsus aidata härra Trumpi või on nad omavahel midagi koordineerinud, pole mul võimalik teada. Ütlen vaid, et veidra kokkusattumusena juhtus see kohe, kui veetemperatuur hakkas keema," lausus Podesta ajakirjanikele kampaanialennukis teel Miamist New Yorki.

"Me ei saa lekete täpsust kinnitada, küll aga teame seda, et venelased võisid edastada töödeldud dokumente. Ütleksin, et Venemaa sekkumine nendesse valimistesse ja nende ilmne katse mõjutada neid härra Trumpi kasuks peaks panema muretsema kõiki ameeriklasi," ütles Clintoni nõunik.

President Barack Obama administratsioon süüdistas reedel ametlikult Venemaad küberrünnakute suunamises USA poliitilise organisatsioonide vastu ning sekkumises valimisprotsessi, lubades vastusamme.

Podesta sõnul sai Trumpi pikaajaline nõunik Roger Stone'i WikiLeaksi plaanist varastatud e-kirju avaldada eelnevalt teada.

Clintoni abi sarjas Trumpi ka seisukohtade eest, mis on rohkem kooskõlas "Vene kui USA välispoliitikaga".

Trump vastas, et lekitatud elektronkirjad teevad senisest veelgi selgemaks, kui palju on neil valimistel kaalul. "Nendest valimistest sõltub, kas me jääme vabaks riigiks või muutume korruptiivseks banaanivabariigiks, mida kontrollivad suurrahastajad ja võõrvalitsused," sõnas vabariiklane.

Tema sõnul tooks Hillary Clintoni presidendiks valimine kaasa riigi hävingu.

USA presidendivalimised peetakse 8. novembril.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema