Ratas: olen valmis kandideerima Keskerakonna esimeheks ({{commentsTotal}})

{{1476250633000 | amCalendar}}

Keskerakonna juhatuse liige Jüri Ratas teatas kolmapäeval pressikonverentsil, et kavatseb partei erakorralisel kongressil senise juhi Edgar Savisaare vastu esimehe kohale kandideerida.

"Jah, ma olen valmis kandideerima Keskerakonna esimeheks 5. novembril peetaval erakonna kongressil," kinnitas Ratas.

Jüri Ratas rääkis pressikonverentsil, et ta on ükskord, viis aastat tagasi erakonna esimeheks juba kandideerinud ja see ei ole emotsiooni pealt tehtav otsus. "Ma olen enda jaoks mõtestanud selle, mis on peamine mõte, miks ma seda teen ja ma arvan, et see on vastutus," põhjendas Ratas.

"Me soovime, et see erakond kestaks edasi," märkis ta. Ratas lausus, et kui erakond on kümme aastat opositsioonis, siis tekib vastutus, et erakond oleks kuuldavam.

Prioriteetideks erakonna juhtimisel nimetas Ratas rahaasjade korrastamist ja teatud käitumismallidest loobumist.

"Ma arvan, et täna on Keskerakonna sees see aeg päris küps, et valida erakonnale uus esimees," lausus Ratas.

Erinevatest partei leeridest rääkides ütles Ratas, et põhimõttelistes küsimustes on fraktsioonis väga vähe tuliseid vaidlusi. Jüri Ratas ütles, et erakonnas leere ei ole, vaid on üks Keskerakond. "Ma ei näe ühtki takistust ühegi fraktsiooni liikmega koostööks ei täna ega tulevikus," sõnas Ratas.

Kadri Simson ütles, et toetab kongressil toimuvatel erakonna esimehe valimistel Jüri Ratast. Ratas näeks Edgar Savisaart erakonna auesimehena. Ratas loodab, et kaotuse puhul Savisaar erakonnast ei lahku ja uut parteid ei loo.

Selle, kus kongress toimub, otsustab Ratase sõnul lõplikult erakonna volikogu. Edgar Savisaare ja Peeter Ernitsa hinnangul oleks mõistlikum korraldada kongress Tallinnas, et kohale saaks tulla rohkem inimesi.

Kadri Simson ütles, et veel eile olid volikogu esimehe kandidaadid Kalev Kallo ja Kersti Sarapuu ning Peeter Ernitsa kandidatuur tekkis üleöö. "Mina toetan Kersti Sarapuud," ütles Simson.

Ratas loodab, et vene poliitikud ei lahku koos Savisaarega

Jüri Ratas ütles "Ringvaatele" antud intervjuus, et Keskerakonnas on palju poliitikuid, kelle kodune keel on vene keel, ja loodetavasti jääb see nii ka juhul, kui Savisaar enam esimees ei ole.

"Ma ei näe mingit põhjust, miks nad peaks Keskerakonnast ära minema ja oma valijatest või toetajatest loobuma," märkis ta.

Erakonna volikogu esimeheks on Ratase hinnangul suured eeldused saada Kersti Sarapuul, arvestades tööd, mida ta on üle Eesti liikmetega kohtumas käies teinud.

Keskerakonna kongress peaks partei juhatuse ettepaneku kohaselt toimuma 5. novembril Paides. Selle kokkukutsumist arutab erakonna volikogu laupäeval.Lõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema