Ratas: olen valmis kandideerima Keskerakonna esimeheks ({{commentsTotal}})

{{1476250633000 | amCalendar}}

Keskerakonna juhatuse liige Jüri Ratas teatas kolmapäeval pressikonverentsil, et kavatseb partei erakorralisel kongressil senise juhi Edgar Savisaare vastu esimehe kohale kandideerida.

"Jah, ma olen valmis kandideerima Keskerakonna esimeheks 5. novembril peetaval erakonna kongressil," kinnitas Ratas.

Jüri Ratas rääkis pressikonverentsil, et ta on ükskord, viis aastat tagasi erakonna esimeheks juba kandideerinud ja see ei ole emotsiooni pealt tehtav otsus. "Ma olen enda jaoks mõtestanud selle, mis on peamine mõte, miks ma seda teen ja ma arvan, et see on vastutus," põhjendas Ratas.

"Me soovime, et see erakond kestaks edasi," märkis ta. Ratas lausus, et kui erakond on kümme aastat opositsioonis, siis tekib vastutus, et erakond oleks kuuldavam.

Prioriteetideks erakonna juhtimisel nimetas Ratas rahaasjade korrastamist ja teatud käitumismallidest loobumist.

"Ma arvan, et täna on Keskerakonna sees see aeg päris küps, et valida erakonnale uus esimees," lausus Ratas.

Erinevatest partei leeridest rääkides ütles Ratas, et põhimõttelistes küsimustes on fraktsioonis väga vähe tuliseid vaidlusi. Jüri Ratas ütles, et erakonnas leere ei ole, vaid on üks Keskerakond. "Ma ei näe ühtki takistust ühegi fraktsiooni liikmega koostööks ei täna ega tulevikus," sõnas Ratas.

Kadri Simson ütles, et toetab kongressil toimuvatel erakonna esimehe valimistel Jüri Ratast. Ratas näeks Edgar Savisaart erakonna auesimehena. Ratas loodab, et kaotuse puhul Savisaar erakonnast ei lahku ja uut parteid ei loo.

Selle, kus kongress toimub, otsustab Ratase sõnul lõplikult erakonna volikogu. Edgar Savisaare ja Peeter Ernitsa hinnangul oleks mõistlikum korraldada kongress Tallinnas, et kohale saaks tulla rohkem inimesi.

Kadri Simson ütles, et veel eile olid volikogu esimehe kandidaadid Kalev Kallo ja Kersti Sarapuu ning Peeter Ernitsa kandidatuur tekkis üleöö. "Mina toetan Kersti Sarapuud," ütles Simson.

Ratas loodab, et vene poliitikud ei lahku koos Savisaarega

Jüri Ratas ütles "Ringvaatele" antud intervjuus, et Keskerakonnas on palju poliitikuid, kelle kodune keel on vene keel, ja loodetavasti jääb see nii ka juhul, kui Savisaar enam esimees ei ole.

"Ma ei näe mingit põhjust, miks nad peaks Keskerakonnast ära minema ja oma valijatest või toetajatest loobuma," märkis ta.

Erakonna volikogu esimeheks on Ratase hinnangul suured eeldused saada Kersti Sarapuul, arvestades tööd, mida ta on üle Eesti liikmetega kohtumas käies teinud.

Keskerakonna kongress peaks partei juhatuse ettepaneku kohaselt toimuma 5. novembril Paides. Selle kokkukutsumist arutab erakonna volikogu laupäeval.Telia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.