Abdeslami advokaadid teatasid, et loobuvad tema esindamisest ({{commentsTotal}})

Salah Abdeslami prantslasest advokaat Frank Berton.
Salah Abdeslami prantslasest advokaat Frank Berton. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eelmise aasta novembris Pariisis terrorirünnakuid korraldanud ISIS-e haru ainuke ellu jäänud liige Salah Abdeslam on keeldunud ütluste andmisest ega soovi endale ka mingeid kaitsjaid ning seetõttu otsustasid mehe senised advokaadid tema esindamisest loobuda.

Advokaatide Frank Bertoni ja Sven Mary hinnangul on Abdeslami tunnistuste andmisest keeldumise põhjuseks tema kinnipidamistingimused, vahendas Reuters.

Abdeslami on hoitud Pariisi lähistel asuva vangla üksikkongis alates aprillist, kui ta Belgia võimude poolt Prantsuse kolleegidele üle anti. Kongis jälgib teda valvekaamera 24 tundi ööpäevas.

"Me oleme veendunud, ja nii ta on meile ka öelnud, et ta ei räägi midagi ning kasutab oma õigust vaikida. Mida me teha saame? Ma olen öelnud seda algusest peale, et kui mu klient jätkab vaikimist, siis ma loobun tema kaitsmisest," selgitas Berton.

Advokaadid on korduvalt taotlenud võimudelt Abdeslami kinnipidamistingimuste muutmist, kuid edutult.

"Me oleme näinud, kuidas ta on hakanud eemale tõmbuma. Kui sind kogu aeg jälgitakse, öösel infrapunavalgusega, siis see ajab hulluks. Ja see on kõik poliitilise otsuse tagajärg," lisas Berton.

Ka Abdeslami belglasest advokaat Sven Mary on seisukohal, et kinnipidamistingimused sunnivad Abdeslami enesesse tõmbuma.

"Selle olukorra tõelised ohvrid on Pariisi rünnakute ohvrid. Neil on õigus teada," rõhutas Mary.

"Euroopa tagaotsituim mees"

Maroko juurtega 26-aastane Abdeslam on 13. novembri Pariisi terrorirünnakud korraldanud ISIS-e rühma ainus ellu jäänud liige ning seetõttu oli ta pärast seda ka "Euroopa tagaotsituim mees". 18. märtsil tabati ta Belgia politsei eriüksuslaste poolt Brüsseli islamiterroristide rohkuse tõttu kurikuulsaks saanud Molenbeeki linnaosas ehk piirkonnas, kust ta ise pärit oli.

Üheks Pariisi suitsiiditerroristiks oli ka Salahi vend Brahim Abdeslam. Vennad ja ka mitmed teised terroristid olid pärit või seotud Brüsseliga ning uurijad usuvad, et nii Pariisi kui ka Brüsseli rünnakud viisid läbi sama ISIS-e võrgustiku liikmed.

Pärast vahistamist olevat Abdeslam esialgu Belgia uurijate küsimustele vastanud, kuid pärast Brüsseli pommirünnakuid 22. märtsil on ta kasutanud oma õigust vaikimiseks.

Üheks Pariisi suitsiiditerroristiks oli ka Salahi vend Brahim Abdeslam.

Prantsuse võimud süüdistavad Abdeslami terroriorganisatsiooni kuulumises, terroristlikul eesmärgil sooritatud mõrvas ja mõrvakatsetes, pantvangistamises ning erinevates relvi ja lõhkeaineid puudutavates rikkumistes. Belgias süüdistatakse teda ka mõrvakatses seoses 15. märtsil Brüsselis toimunud tulevahetusega, mille käigus tal õnnestus veel esialgu politseinike eest põgeneda.

Samas on nii tema advokaadid kui ka mõned terrorieksperdid väitnud, et Abdeslam ei mänginud terrorigrupeeringus mingit juhtrolli, vaid tegu olevat olnud tavalise kaasajooksikuga. Asjaolu, et ta end Pariisis õhku ei lasknud ja sündmuskohalt põgenes, on toonud ka selle, et meest on islamiäärmuslaste ringkondades tabanud halvakspanu.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics