Tallinna Vanasadama lõunaosa detailplaneeringu teeb K-Projekt ({{commentsTotal}})

Vanasadam Autor: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Sadama riigihanke Vanasadama lõunaosa ehk D-terminali kinnise sadama-ala detailplaneeringu võitis K-Projekt.

Detailplaneeringuga määratakse Tallinna Vanasadama lõunaosas ehitusõigus sadama tehnoloogiliseks toimimiseks vajalike hoonete, sealhulgas parkimismaja ning Reidi tee äärde äri- ja eluhoonete ja tankla ehitamiseks, tehnovõrkude ning laevadele kaldaelektriga ühendamiseks vajalike võrkude koridoride ja kogu ala liikluskorralduse lahendamine.

Tallinna Sadama arendusosakonna juhataja Hele-Mai Metsali sõnul puudub praegu laevade ja reisijate teenindamiseks vajalike arenduste tegemiseks kehtiv detailplaneering, kuid sadam areneb, laevafirmad toovad liinidele uusi ja suuremaid laevasid.

Tema sõnul on üks põhjus detailplaneeringu koostamiseks tuleva aasta alguses Tallinna-Helsingi liinile tulev Tallinki uus keskkonnasõbralik laev Megastar, mis toob korraga rohkem reisijaid ning suurema hulga sõiduautosid.

"Sellest tulenevalt on sadamal vajadus muuta liiklusskeeme ning suunata autod linnasüdamest kaugemale vältimaks jalakäijate ja sõidukite ristumist ning ka sadamasse sisenevate ja väljuvate sõidukite teede ristumist, et terminali ümbrusesse tekiks reisijatele rohkem teenindusalasid," märkis ta.

Metsali sõnul on seetõttu vajalik näha ette sadama tegevuseks vajalikud hooned uutes asukohtades nii, et oleks võimalik üheaegselt tagada vajalik ja ohutu juurdepääs sadamakaidele reislaevade teenindamiseks ning see vastaks ka rahvusvahelistes turvareeglites esitatud nõuetele.

Detailplaneering hõlmab sadama tegevuseks mõeldud alade kõrval ka tulevase Reidi tee äärse kinnisvara arenduse ala ning ühtlasi rohe- ja puhkealad ning kõrghaljastus, mis aitaks tõsta ala väärtust elukeskkonnana ning vähendaks sadamaala tegevusest tulenevaid häirivaid faktoreid, samuti peaks tekkima avaliku rannapromenaadi jätk, mis kulgeks mereäärest läbi sadama-ala ning ühendaks omavahel Kadrioru ja nn kultuurikilomeetri.

Tallinna Sadam töötab välja sadama funktsioonide ja linnalise keskkonna tasakaalustatud arendusplaani kuni 2030. aastani.

Toimetaja: Marek KuulMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.