Leedu valitsus kiitis heaks järgmise aasta riigieelarve eelnõu ({{commentsTotal}})

Vilnius. Autor: Reuters/Scanpix

Leedu valitsus kiitis kolmapäeval heaks järgmise aasta riigieelarve eelnõu, mis peatselt loovutatakse parlamendile.

Eelarve üks eesmärke on tõsta riigikaitse kulud lähiajal 2 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP), järgmisel aastal lisatakse riigkaitsele täiendavalt 150 miljonit eurot.

Leedu konsolideeritud riigieelarve tulud on järgmiseks aastaks kavandatud 9,99 miljardit eurot ja kulud 10,5 miljardit eurot. Need kasvavad vastavalt 5,9 ja 5 protsenti.

Euroopa Liidu ja muu rahvusvaheline abi ulatub järgmisel aastal 2,1 miljardit eurot.

Eelarve puudujääk tahetakse langetada 0,8 protsendilt 0,6 protsendile SKP-st.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.