Raport: Vene sõjalennukid lendasid Soome õhuruumis 13 kilomeetrit ({{commentsTotal}})

Soome õhuväe poolt tehtud foto Porvoo lähistel õhupiiri rikkunud Vene sõjalennukist Su-27.
Soome õhuväe poolt tehtud foto Porvoo lähistel õhupiiri rikkunud Vene sõjalennukist Su-27. Autor/allikas: Soome õhuvägi/Reuters/Scanpix
{{1476274503000 | amCalendar}}

Soome piirivalveamet sai valmis esialgse raporti, mis puudutab eelmisel nädalal aset leidnud piiririkkumisi. Raporti kohaselt lendasid kaks Venemaa sõjalennukit Soome õhuruumis 13 kilomeetrit ning kõige sügavamal viibiti õhuruumis vastavalt 1,2 ja 1,9 kilomeetri kaugusel piirist.

Soome õhupiiri rikkumine leidis aset Porvoo lähistel 6. oktoobril. Esialgse raporti andmetel ületasid Venemaa õhuväe kaks hävituslennukit Su-27 Soome territoriaalvee kohal piiri vastavalt kell 16.42 ja 21.33, kirjutab ajaleht Helsingin Sanomat.

Soome õhuruumis tehtud lend oli mõlemal juhul umbes 13 kilomeetri pikkune ning kestis umbes minuti.

Raporti kinnitusel ei saa nimetatud piiririkkumised olla tingitud näiteks ilmastikuoludest.

Piirivalveameti sõnul oli Soome õhuvägi piiririkkumiste ajal raadio teel ühenduses mõlema Vene sõjalennuki piloodiga. Samuti sooritasid Soome õhuväe hävituslennukid tuvastuslende.

Piirivalve kinnitusel kriminaalsüüdistust piiririkkumisele ei järgne, sest süüdistust ei saa kellelegi esitada.

Soome välisministeerium soovib Venemaalt selgitusi

Soome välisministeeriumi julgeolekupoliitika ja kriisireguleerimise osakonna juht Mikko Kinnunen ütles Yle uudistele, et Soome esitab õhupiiri rikkumise kohta käivad materjalid neljapäeval Vene poolele ning soovib nende kohta selgitusi.

Suursaadik Aleksandr Rumjantsevi kutsus Soome välisministeerium välja juba reedel ehk kohe pärast teateid piiririkkumiste kohta.

Kinnuneni sõnul on see tavapärane protseduur, et suursaadik kutsutakse välja kohe pärast intsidenti ja siis veel kord pärast seda, kui õhupiiri rikkumist puudutav uurimine on lõpule jõudnud.

Soome ametniku kinnitusel soovitakse sellise menetlusega anda mõista, et õhupiiri rikkumist peetakse tõsiseks asjaks.

Samal ajal rikuti ka Eesti õhupiiri

Eesti kaitseväe peastaap teatas 7. oktoobril, et öösel kell 2.38 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni relvajõudude hävituslennuk Su-27.

"Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla minuti. Lennuki transponder oli välja lülitatud, lennuplaan oli esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega. Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi," seisis teates.

 

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema