Poola korraldab sõjaväekopterite ostuks uue hanke ({{commentsTotal}})

Airbusi helikopter EC 725. Autor: Reuters/Scanpix

Poola teatas kolmapäeval, et korraldab pärast tehingu läbikukkumist Euroopa lennukitootjaga Airbus sõjaväekopterite ostuks uue hanke.

Poola kaitseminister Antoni Macierewicz ütles teisipäeval, et Varssavi plaanib osta Airbusi rivaalilt Lockheed Martinilt vähemalt 21 USA helikopterit Black Hawk.

"Airbusi lohutamiseks saan öelda vaid, et korraldatakse uus hange ja nad saavad osaleda," ütles Poola valitsuse pressiesindaja Rafał Bochenek riigiraadiole Jedynka.

Valitsus on varem öelnud, et tahab osta 50-70 helikopterit.

Airbus kritiseeris teisipäeval teravalt Poola valitsuse tegevust seoses nurjunud kopterilepinguga.

"Ükski valitsusklient ei ole kohelnud meid kunagi nii nagu kohtles Poola valitsus," ütles Airbusi peadirektor Tom Enders.

"Poola valitsuse vastuolulised ja vastukäivad avaldused hankekõneluste ajal on jätnud mulje enneolematust segadusest. Airbus kavatses Poolasse suurelt investeerida ja panustada riigis konkurentsivõimelise lennundustööstuse arendamisse. Kuid Poola valitsus lõi meie ees ukse kinni. Me jätame selle meelde."

Prantsuse president François Hollande lükkas eelmisel nädalal seoses Poola ja Airbusi kopterikõneluste katkemisega edasi visiidi Varssavisse.

Poola süüdistas laupäeval kõneluste katkemises Airbusi. Pooled pidasid kõnelusi 50 mitmeotstarbelise sõjaväekopteri Caracal ostmiseks 3,14 miljardi euro eest.

"Kinnitan, et kõnelusi ei katkestanud Poola," ütles Macierewicz laupäeval ajakirjanikele.

Airbusiga alustas 2014. aastal kõnelusi Poola eelmine, liberaalne valitsus. 2015. aasta novembris ametisse astunud konservatiivse Õiguse ja Õigluse (PiS) valitsus seadis tehingu vajalikkuse ametisseastumise järel küsimärgi alla.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.