Poola korraldab sõjaväekopterite ostuks uue hanke ({{commentsTotal}})

Airbusi helikopter EC 725.
Airbusi helikopter EC 725. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Poola teatas kolmapäeval, et korraldab pärast tehingu läbikukkumist Euroopa lennukitootjaga Airbus sõjaväekopterite ostuks uue hanke.

Poola kaitseminister Antoni Macierewicz ütles teisipäeval, et Varssavi plaanib osta Airbusi rivaalilt Lockheed Martinilt vähemalt 21 USA helikopterit Black Hawk.

"Airbusi lohutamiseks saan öelda vaid, et korraldatakse uus hange ja nad saavad osaleda," ütles Poola valitsuse pressiesindaja Rafał Bochenek riigiraadiole Jedynka.

Valitsus on varem öelnud, et tahab osta 50-70 helikopterit.

Airbus kritiseeris teisipäeval teravalt Poola valitsuse tegevust seoses nurjunud kopterilepinguga.

"Ükski valitsusklient ei ole kohelnud meid kunagi nii nagu kohtles Poola valitsus," ütles Airbusi peadirektor Tom Enders.

"Poola valitsuse vastuolulised ja vastukäivad avaldused hankekõneluste ajal on jätnud mulje enneolematust segadusest. Airbus kavatses Poolasse suurelt investeerida ja panustada riigis konkurentsivõimelise lennundustööstuse arendamisse. Kuid Poola valitsus lõi meie ees ukse kinni. Me jätame selle meelde."

Prantsuse president François Hollande lükkas eelmisel nädalal seoses Poola ja Airbusi kopterikõneluste katkemisega edasi visiidi Varssavisse.

Poola süüdistas laupäeval kõneluste katkemises Airbusi. Pooled pidasid kõnelusi 50 mitmeotstarbelise sõjaväekopteri Caracal ostmiseks 3,14 miljardi euro eest.

"Kinnitan, et kõnelusi ei katkestanud Poola," ütles Macierewicz laupäeval ajakirjanikele.

Airbusiga alustas 2014. aastal kõnelusi Poola eelmine, liberaalne valitsus. 2015. aasta novembris ametisse astunud konservatiivse Õiguse ja Õigluse (PiS) valitsus seadis tehingu vajalikkuse ametisseastumise järel küsimärgi alla.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema