Eesti virsikuid ja nektariine tabas Venemaal kurb saatus ({{commentsTotal}})

Keelatud toidukauba hävitamine Moskva lähistel 2015. aasta augustis.
Keelatud toidukauba hävitamine Moskva lähistel 2015. aasta augustis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Vene fütosanitaaramet Rosselhoznadzor hävitas Rostovi oblastis 15,9 tonni puu- ja juurvilju, mis ameti andmeil olid riiki toodud illegaalselt Eestist.

Lasti tabas Rosselhoznadzor Rostovi oblastis kiirteel. Veoauto läbivaatusel selgus, et kaubal esinesid kaupade märgistuse hävitamise ja uute siltide kleepimise tunnused, teatas amet.

Kokku oli lastis 3,4 tonni pirne, 70 kilogrammi virsikuid, 10,2 tonni nektariine ja 1,2 tonni punast ja rohelist paprikat. Fütosanitaardokumente kauba juures ei olnud.

Saatedokumentide järgi oli vedaja Moskva ettevõte OOO Sunny Fruits ja tellija eraettevõtja Krasnodarist. Rosselhoznadzori uurimine tuvastas, et kauba päritoluriik oli Eesti.

Lisaks tuvastas Rosselhoznadzor uurimise käigus, et paprikakoormast avastati kahjurputukas kalifornia ripslane.

Kokku 15,9 tonni tabatud puu- ja köögivilju hävitati Rostovi oblastis Millerovski prügilas.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics