Note 7 tootmise lõpetanud Samsung saab miljardeid eurosid kahju ({{commentsTotal}})

Galaxy Note 7 telefoni mahakandmine ja müüdud telefonide tagasi kutsumine läheb Samsungile maksma miljardeid eurosid.

Kolmapäeval avaldas Lõuna-Korea kontsern, et kärpis kvartali kasumiprognoosi ligi kolmandiku võrra - senise 6,3 miljardi euro pealt 4,2 miljardi euroni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kahjud ei piirdu aga kindlasti sellega. Nädala algusest on ettevõtte aktsia kukkunud peaaegu kümnendiku võrra, vähendades ettevõte turuväärtust peaaegu 18 miljardi euro võrra.

Note 7 omanikel on soovitatud telefon jäädavalt välja lülitada ning ettevõte maksab raha tagasi või annab asemele teistsuguse telefoni. Mõnedele telefoniomanikele on saadetud tulekindel pakend, millega nad saavad telefoni tagastada.

"Läheb üksjagu aega, enne kui Samsung sellest taastub. Inimesed suhtuvad mõnd aega Samsungi telefonidesse ettevaatlikult. Kui Samsung tuleb sellest välja ning neil on ka teisi ärisuundi, mis aitavad seda lööki pehmendada," ütles IG analüütik Chris Beauchamp.

Counterpoint TMRi turu-uuringute üksuse juht Tom Kang ütles, et enamik kasutajatest soovib ilmselt raha tagasi saada ning ei ole huvitatud S7 või S7 Edge telefonidest, sest esialgu ostsid nad ikkagi suurema telefoni, millega tuli kaasa ka puutepliiats.

"Kuna sellisele telefonile ei ole head asendusvarianti, küsivad inimesed ilmselt raha tagasi ning see läheb Samsungile maksma viis-kuus miljardit dollarit," prognoosis Kang.

Chris Beauchamp märkis, et arutelu käib ka selle üle, kuidas mõjutab Samsungiga juhtunu Lõuna-Korea SKP-d ja teisi ettevõtteid. 

"Turud võivad hakata kaaluma, kas Samsungi probleemid võivad üle kanduda ka teistele. Samsungi probleemid võivad haavata ka Lõuna-Korea kui tehnoloogiakeskuse mainet ning mõjutada riiki tehtavaid välisinvesteeringuid," nentis Beauchamp.

Toimetaja: Karin KoppelSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.