Väiketootjatel on töötajate leidmine väljaspool pealinna sageli lihtsam ({{commentsTotal}})

Väikeste tootmisettevõtete jaoks võib olla mõttekam arendada oma tegevust Tallinnast kaugemal, sest väljaspool pealinna on kaadrivoolavus väiksem. Kui suurfirmadel võib seal tööjõudu nappida, siis väikeettevõtetel on töötajate leidmine tihti lihtsam.

Kui sageli on juttu eeskätt välisinvesteeringute tähtsusest, siis Läänemaa arenduskeskuse juhataja Andres Huule sõnul on olulised ka Eesti-sisesed ettevõtlusinvesteeringud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üheks põhjuseks, miks tootmisettevõtted võiksid eelistada Tallinnast kaugemale jäävaid piirkondi, on pealinna tööturul valitsev terav konkurents ja olukord, kus naabruses asuv firma võib töötajad neilt kergesti üle lüüa.

"Suhteliselt väikese summaga vahetab tööjõud ettevõtet, liigub järgmisse kohta ja kulutused väljaõppele on seetõttu püsivad ja liiga suured," selgitas Huul.

Näiteks Läänemaal tegutsev moodulmajade tootja Greencube otsustas hiljuti, et avab lisaks Kõmsil olevale tehasele teise hoone hoopis Lihulas, millega luuakse sinna tulevikus kuni 15 uut töökohta.

Üheks Lihula eeliseks suuremate linnade ees oli ettevõtte soov leida stabiilset tööjõudu.

"Siin maapiirkonnas saame samade töötajatega teha korduvalt oma protseduure läbi ehk ehitada maju ehk meil on kaadri voolavus tunduvalt väiksem, kui see oleks kuskil suurlinnas. See annab meie toodetele oluliselt parema kvaliteedi," rääkis Greencube'i müügi- ja arendusjuht Henri Bekmann.

Kui mitmesaja töötajaga suurfirma jaoks võib keskustest kaugemal tööjõudu nappida, siis väikeettevõtjatel on oma suuruse tõttu kaadri leidmine kergem.

"Oli kuulda, et siin kandis on hästi palju puuseppasid ja ehitajaid, kes käivad Soomes või kaugemal tööl. Miks mitte nemad siis koju tuua. Natukene turgu uurides sain väga kiiresti aru, et on mehi küll, kes tahaksid õhtul kodus oma naise kaisus magada, mitte minna kuhugi Soome," ütles Bekmann.

Andres Huule sõnul on maapiirkonna väikeettevõttetele kindlasti kasulikum, kui tegeletakse lõpptoote valmistamisega, sest nii tekib suurem lisandväärtus kui allhankeid tehes.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema