Väiketootjatel on töötajate leidmine väljaspool pealinna sageli lihtsam ({{commentsTotal}})

Väikeste tootmisettevõtete jaoks võib olla mõttekam arendada oma tegevust Tallinnast kaugemal, sest väljaspool pealinna on kaadrivoolavus väiksem. Kui suurfirmadel võib seal tööjõudu nappida, siis väikeettevõtetel on töötajate leidmine tihti lihtsam.

Kui sageli on juttu eeskätt välisinvesteeringute tähtsusest, siis Läänemaa arenduskeskuse juhataja Andres Huule sõnul on olulised ka Eesti-sisesed ettevõtlusinvesteeringud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üheks põhjuseks, miks tootmisettevõtted võiksid eelistada Tallinnast kaugemale jäävaid piirkondi, on pealinna tööturul valitsev terav konkurents ja olukord, kus naabruses asuv firma võib töötajad neilt kergesti üle lüüa.

"Suhteliselt väikese summaga vahetab tööjõud ettevõtet, liigub järgmisse kohta ja kulutused väljaõppele on seetõttu püsivad ja liiga suured," selgitas Huul.

Näiteks Läänemaal tegutsev moodulmajade tootja Greencube otsustas hiljuti, et avab lisaks Kõmsil olevale tehasele teise hoone hoopis Lihulas, millega luuakse sinna tulevikus kuni 15 uut töökohta.

Üheks Lihula eeliseks suuremate linnade ees oli ettevõtte soov leida stabiilset tööjõudu.

"Siin maapiirkonnas saame samade töötajatega teha korduvalt oma protseduure läbi ehk ehitada maju ehk meil on kaadri voolavus tunduvalt väiksem, kui see oleks kuskil suurlinnas. See annab meie toodetele oluliselt parema kvaliteedi," rääkis Greencube'i müügi- ja arendusjuht Henri Bekmann.

Kui mitmesaja töötajaga suurfirma jaoks võib keskustest kaugemal tööjõudu nappida, siis väikeettevõtjatel on oma suuruse tõttu kaadri leidmine kergem.

"Oli kuulda, et siin kandis on hästi palju puuseppasid ja ehitajaid, kes käivad Soomes või kaugemal tööl. Miks mitte nemad siis koju tuua. Natukene turgu uurides sain väga kiiresti aru, et on mehi küll, kes tahaksid õhtul kodus oma naise kaisus magada, mitte minna kuhugi Soome," ütles Bekmann.

Andres Huule sõnul on maapiirkonna väikeettevõttetele kindlasti kasulikum, kui tegeletakse lõpptoote valmistamisega, sest nii tekib suurem lisandväärtus kui allhankeid tehes.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.