Tartu raekoja uued kellad võimaldavad esitada mitmekesisemat kellamängu ({{commentsTotal}})

Tartusse jõudsid Hollandi kuninglikus valukojas tehtud 16 uut Tartu raekoja kella ning koos nendega ka juba 15 aastat tagasi Karlsruhe kellatehases valmistatud ja nüüd uuesti häälestatud kellad.

Selleks, et uued kellad mängiksid kõlaliselt kokku seniste Tartu raekoja kelladega, tuli Hollandis ka olemasolevaid kellasid uuesti häälestada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on ainus tehas, mis suudab häälestada kelli vanadega samasse häälestusse nii, et kaks eri toodangut tõesti omavahel sobiksid, sest Holland suudab kelli valada ülimalt täpse kõlaga," selgitas raekoja kellamängu projektijuht Merle Kollom.

Raekoja kellamängu projektijuhi Merle Kollomi sõnul saavad tartlased oktoobri lõpust kuulata Eesti mitmekesisemat kellamängu.

"Kui on rohkem kelli, siis on meloodia rikkalikum, me saame mängida uhkemat repertuaari ja kuna meil oli ammu plaanis ka kellamängu kontserte korraldada, siis nüüd julgeme seda igal juhul kindlamalt teha kui varem. Meil on praegu keskmise suurusega kellamäng, aga muidugi Eesti suurim," rääkis Kollom.

Mida aga saab kuulata 28. oktoobril, mil uued kellad mängima hakkavad, Kollom veel öelda ei soovinud.

"Esitlemisele tuleb ka uudisteos, mis on ekstra meie ühe väga armastatud helilooja poolt nendele 34 kellale kirjutatud," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema