Tartu raekoja uued kellad võimaldavad esitada mitmekesisemat kellamängu ({{commentsTotal}})

Tartusse jõudsid Hollandi kuninglikus valukojas tehtud 16 uut Tartu raekoja kella ning koos nendega ka juba 15 aastat tagasi Karlsruhe kellatehases valmistatud ja nüüd uuesti häälestatud kellad.

Selleks, et uued kellad mängiksid kõlaliselt kokku seniste Tartu raekoja kelladega, tuli Hollandis ka olemasolevaid kellasid uuesti häälestada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on ainus tehas, mis suudab häälestada kelli vanadega samasse häälestusse nii, et kaks eri toodangut tõesti omavahel sobiksid, sest Holland suudab kelli valada ülimalt täpse kõlaga," selgitas raekoja kellamängu projektijuht Merle Kollom.

Raekoja kellamängu projektijuhi Merle Kollomi sõnul saavad tartlased oktoobri lõpust kuulata Eesti mitmekesisemat kellamängu.

"Kui on rohkem kelli, siis on meloodia rikkalikum, me saame mängida uhkemat repertuaari ja kuna meil oli ammu plaanis ka kellamängu kontserte korraldada, siis nüüd julgeme seda igal juhul kindlamalt teha kui varem. Meil on praegu keskmise suurusega kellamäng, aga muidugi Eesti suurim," rääkis Kollom.

Mida aga saab kuulata 28. oktoobril, mil uued kellad mängima hakkavad, Kollom veel öelda ei soovinud.

"Esitlemisele tuleb ka uudisteos, mis on ekstra meie ühe väga armastatud helilooja poolt nendele 34 kellale kirjutatud," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.