Kiiev: Donbassi valimistest ei saa praegu juttugi olla ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Oleksandr Klymenko/Reuters/Scanpix

Kolmepoolse kontaktrühma poliitiline alarühm ei jõudnud kokkuleppele Donetski ja Luganski oblasti mõningate rajoonide valimiste modaalsuse osas, ütles Ukraina ülemraada aseesimees ja esindaja Minski läbirääkimiste humanitaaralarühmas Irõna Geraštšenko.

"Esialgu Minski poliitilises alarühmas ei ole mingit kokkulepet modaalsuse osas. Nn eelvalimised Donetski ja Luganski oblasti mõningates rajoonides ei toimunud Ukraina seaduste kohaselt, seepärast ei saa lähiajal mingitest valimistest juttugi olla," kirjutas Geraštsenko oma Facebooki leheküljel kolmapäeval.

Ta märkis, et Prantsuse presidendi François Hollande'i seisukoht selle kohta, kuidas Ida-Ukraina sündmused kulgema peaks, kutsusid suhtlusvõrgustikes esile pahameeletormi ega kanna mingit uut sõnumit. "See on Prantsusmaa ja Saksamaa seisukoht, mis peegeldab Euroopa Liidu arvamust - julgeolek - valimised (Ukraina seaduste kohaselt) - piir," märkis Geraštšenko.

Samas kaitseb Ukraina mõnevõrra teistsugust seisukohta: kõigepealt julgeolek, sh võõrväe ja relvastuse äraviimine Ukraina alalt, humanitaarblokk (kõikide seadusvastaselt kinnipeetavate ja pantvangide vabastamine ilma igasuguse santaažita amnestia osas, mis jõustub ainult poliitilise blokiga, Kiievi kontrolli taastamine piiri üle Venemaaga Euroopa Julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni vaatlusmissiooni osavõtul ja alles siis poliitiline blokk (valimised Ukraina seaduste järgi rahvusvaheliste vaatlejate osavõtul).

"Ja selle juurde me jääme. Valimised Euroopa vaatlejatega! Kui praegu on Euroopa Parlamendi ja riikide parlamentide saadikutel keelatud julgeoleku kaalutlustel Donbassis käia, siis ei saa valimistest juttugi olla," kirjutas Geraštšenko.

Ennist väljendas Ukraina siseminister Arsen Avakov nördimust Prantsuse presidendi François Hollande'I seisukoha peale, kuidas peaks korraldama valimisi Donbassi okupeeritud aladel.

"Hollande, Prantsusmaa president ütles täna (teisipäeval - BNS) Euroopa Nõukogu parlamentaarsel assambleel esinedes Ukraina jaoks täiesti vastuvõetamatuid asju. Ta nõudis kõigepealt Donbassis valimiste korraldamist ja alles siis Vene okupatsioonivägede Ukrainast väljaviimist ja Ukraina-Vene piiri kontrolli tagastamist Ukrainale. Ta tahab valimisi kohe pärast relvarahu kehtestamist ja vägede lahutamist," kirjutas Avakov oma Facebooki leheküljel.

Ukraina siseministri hinnangul "lubab Prantsuse president endale liiga palju".

"Algul välisminister Jean-Marc Ayrault sündmatud ütlemised visiidi ajal Ukrainasse, nüüd president Hollande," ütles Ukraina siseminister.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Interfax-BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema