Kiiev: Donbassi valimistest ei saa praegu juttugi olla ({{commentsTotal}})

Autor: Oleksandr Klymenko/Reuters/Scanpix

Kolmepoolse kontaktrühma poliitiline alarühm ei jõudnud kokkuleppele Donetski ja Luganski oblasti mõningate rajoonide valimiste modaalsuse osas, ütles Ukraina ülemraada aseesimees ja esindaja Minski läbirääkimiste humanitaaralarühmas Irõna Geraštšenko.

"Esialgu Minski poliitilises alarühmas ei ole mingit kokkulepet modaalsuse osas. Nn eelvalimised Donetski ja Luganski oblasti mõningates rajoonides ei toimunud Ukraina seaduste kohaselt, seepärast ei saa lähiajal mingitest valimistest juttugi olla," kirjutas Geraštsenko oma Facebooki leheküljel kolmapäeval.

Ta märkis, et Prantsuse presidendi François Hollande'i seisukoht selle kohta, kuidas Ida-Ukraina sündmused kulgema peaks, kutsusid suhtlusvõrgustikes esile pahameeletormi ega kanna mingit uut sõnumit. "See on Prantsusmaa ja Saksamaa seisukoht, mis peegeldab Euroopa Liidu arvamust - julgeolek - valimised (Ukraina seaduste kohaselt) - piir," märkis Geraštšenko.

Samas kaitseb Ukraina mõnevõrra teistsugust seisukohta: kõigepealt julgeolek, sh võõrväe ja relvastuse äraviimine Ukraina alalt, humanitaarblokk (kõikide seadusvastaselt kinnipeetavate ja pantvangide vabastamine ilma igasuguse santaažita amnestia osas, mis jõustub ainult poliitilise blokiga, Kiievi kontrolli taastamine piiri üle Venemaaga Euroopa Julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni vaatlusmissiooni osavõtul ja alles siis poliitiline blokk (valimised Ukraina seaduste järgi rahvusvaheliste vaatlejate osavõtul).

"Ja selle juurde me jääme. Valimised Euroopa vaatlejatega! Kui praegu on Euroopa Parlamendi ja riikide parlamentide saadikutel keelatud julgeoleku kaalutlustel Donbassis käia, siis ei saa valimistest juttugi olla," kirjutas Geraštšenko.

Ennist väljendas Ukraina siseminister Arsen Avakov nördimust Prantsuse presidendi François Hollande'I seisukoha peale, kuidas peaks korraldama valimisi Donbassi okupeeritud aladel.

"Hollande, Prantsusmaa president ütles täna (teisipäeval - BNS) Euroopa Nõukogu parlamentaarsel assambleel esinedes Ukraina jaoks täiesti vastuvõetamatuid asju. Ta nõudis kõigepealt Donbassis valimiste korraldamist ja alles siis Vene okupatsioonivägede Ukrainast väljaviimist ja Ukraina-Vene piiri kontrolli tagastamist Ukrainale. Ta tahab valimisi kohe pärast relvarahu kehtestamist ja vägede lahutamist," kirjutas Avakov oma Facebooki leheküljel.

Ukraina siseministri hinnangul "lubab Prantsuse president endale liiga palju".

"Algul välisminister Jean-Marc Ayrault sündmatud ütlemised visiidi ajal Ukrainasse, nüüd president Hollande," ütles Ukraina siseminister.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Interfax-BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.