Vene meedia: Moskvas rünnati Kadõrovit kritiseerinud MMA-legendi tütart ({{commentsTotal}})

Vene MMA legend Fjodor Jemeljajenko. Autor: TASS/Scanpix

Venemaa meedia teatel rünnati eelmise nädala teises pooles Moskvas Vene sportliku vabavõitluse (MMA) juhi Fjodor Jemeljajenko 9-aastast tütart. Legendaarne MMA meistersportlane Jemeljajenko ise oli varem pälvinud tähelepanu sellega, et kritiseeris Groznõis korraldatud reeglitevastast MMA-turniiri, kus olid võistlema pandud ka lapsed.

Ajalehe Moskovski Komsomolets andmetel oli Jemeljajenko tütar parajasti teel koolist koju, kui ootamatult rünnati. Täpsemalt löödi teda ühel korral tugevalt rindu.

Alguses ei öelnud tüdruk vanematele midagi, kuid tal hakkasid rinnas valud ning kui ema märkas, et laps on kogu nädalavahetuse ajal eelistanud pikutada, pöörduti arstide poole.

Laste kirurgia ja traumatoloogia osakonnas pandi talle ka diagnoos - vigastus rindkeres ja kõhuõõnes.

Allikad õiguskaitseorganites rääkisid ajalehele, et tüdruk oma ründajat (või ründajaid) kirjeldada ei osanud. Samas jäi uurijatele mulje, et tüdruk ka varjab midagi või et teda on ründajate poolt kuidagi hirmutatud.

Kuigi mingit seost pole hetkel tuvastatud, märgivad Vene meediaväljaanded, et väidetav rünnak leidis aset ajal, kui Jemeljajenko oli natuke aega varem kritiseerinud Tšetšeeni Vabariigi liidri Ramzan Kadõrovi heakskiidul toimunud laste MMA-turniiri. Kui sotsiaalmeedias tõi Jemeljajenko avaldus kaasa palju poolehoidjaid, siis leidus ka neid - peamiselt tšetšeeni taustaga võitluskunsti harrastajaid, kes Jemeljanenkot veebis ründama asusid. Kaukaaslaste pahameeletorm sotsiaalmeedias oli lausa nii tugev, et sekkus Kadõrov ise, kes soovitas oma toetajatel Jemeljajenko laimamine lõpetada, vahendas Lenta.

Kadõrovi poegade võidukaid etteasteid kanti üle ka televisioonis

4. oktoobril Groznõis toimunud turniiri kanti üle ka televisioonis ning nii said kõik tšetšeenid näha, kuidas Kadõrovi pojad - 10-aastane Ahmad, 9-aastane Zelimkhan ja 8-aastane Adam - oma vastased võitlusringis alistasid. Auhinnad said poisid kätte Tšetšeeni Vabariigi parlamendi spiikrilt.

Turniir leidis aset päev enne 5. oktoobrit ehk Ramzan Kadõrovi sünnipäeva.

Venemaa MMA liidu juhi Jemeljajenko hinnangul aga rikuti sellel turniiril praktiliselt kõiki MMA reegleid. Näiteks rõhutas ta, et 12. eluaastast nooremad lapsed ei tohi sellistest turniiridest üldse osa võtta ning nooremad kui 21-aastased võistlejad peavad igal juhul kandma pea- ja kehakaitsmeid.

Kadõrovi enda poolt Instagrami keskkonda postitatud videos on aga näha, et kaitsmeid lastel pole ning lööke tehakse täiest jõust.

Jemeljajenko nentis, et see, mis Groznõis toimus, on täiesti vastuvõetamatu.

"Ma ei hakka isegi rääkima sellest, et enne 12. eluaastat ei lasta lapsi isegi saali pealtvaatajateks, kuid siin on 8-aastased poisid, kes peksavad üksteist rõõmsate täiskasvanute silme all. Kas tõesti on kõigile nii oluline korraldada vaatemängu laste tervise arvel?" küsis Jemeljajenko.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.