Vene meedia: Moskvas rünnati Kadõrovit kritiseerinud MMA-legendi tütart ({{commentsTotal}})

Vene MMA legend Fjodor Jemeljajenko.
Vene MMA legend Fjodor Jemeljajenko. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa meedia teatel rünnati eelmise nädala teises pooles Moskvas Vene sportliku vabavõitluse (MMA) juhi Fjodor Jemeljajenko 9-aastast tütart. Legendaarne MMA meistersportlane Jemeljajenko ise oli varem pälvinud tähelepanu sellega, et kritiseeris Groznõis korraldatud reeglitevastast MMA-turniiri, kus olid võistlema pandud ka lapsed.

Ajalehe Moskovski Komsomolets andmetel oli Jemeljajenko tütar parajasti teel koolist koju, kui ootamatult rünnati. Täpsemalt löödi teda ühel korral tugevalt rindu.

Alguses ei öelnud tüdruk vanematele midagi, kuid tal hakkasid rinnas valud ning kui ema märkas, et laps on kogu nädalavahetuse ajal eelistanud pikutada, pöörduti arstide poole.

Laste kirurgia ja traumatoloogia osakonnas pandi talle ka diagnoos - vigastus rindkeres ja kõhuõõnes.

Allikad õiguskaitseorganites rääkisid ajalehele, et tüdruk oma ründajat (või ründajaid) kirjeldada ei osanud. Samas jäi uurijatele mulje, et tüdruk ka varjab midagi või et teda on ründajate poolt kuidagi hirmutatud.

Kuigi mingit seost pole hetkel tuvastatud, märgivad Vene meediaväljaanded, et väidetav rünnak leidis aset ajal, kui Jemeljajenko oli natuke aega varem kritiseerinud Tšetšeeni Vabariigi liidri Ramzan Kadõrovi heakskiidul toimunud laste MMA-turniiri. Kui sotsiaalmeedias tõi Jemeljajenko avaldus kaasa palju poolehoidjaid, siis leidus ka neid - peamiselt tšetšeeni taustaga võitluskunsti harrastajaid, kes Jemeljanenkot veebis ründama asusid. Kaukaaslaste pahameeletorm sotsiaalmeedias oli lausa nii tugev, et sekkus Kadõrov ise, kes soovitas oma toetajatel Jemeljajenko laimamine lõpetada, vahendas Lenta.

Kadõrovi poegade võidukaid etteasteid kanti üle ka televisioonis

4. oktoobril Groznõis toimunud turniiri kanti üle ka televisioonis ning nii said kõik tšetšeenid näha, kuidas Kadõrovi pojad - 10-aastane Ahmad, 9-aastane Zelimkhan ja 8-aastane Adam - oma vastased võitlusringis alistasid. Auhinnad said poisid kätte Tšetšeeni Vabariigi parlamendi spiikrilt.

Turniir leidis aset päev enne 5. oktoobrit ehk Ramzan Kadõrovi sünnipäeva.

Venemaa MMA liidu juhi Jemeljajenko hinnangul aga rikuti sellel turniiril praktiliselt kõiki MMA reegleid. Näiteks rõhutas ta, et 12. eluaastast nooremad lapsed ei tohi sellistest turniiridest üldse osa võtta ning nooremad kui 21-aastased võistlejad peavad igal juhul kandma pea- ja kehakaitsmeid.

Kadõrovi enda poolt Instagrami keskkonda postitatud videos on aga näha, et kaitsmeid lastel pole ning lööke tehakse täiest jõust.

Jemeljajenko nentis, et see, mis Groznõis toimus, on täiesti vastuvõetamatu.

"Ma ei hakka isegi rääkima sellest, et enne 12. eluaastat ei lasta lapsi isegi saali pealtvaatajateks, kuid siin on 8-aastased poisid, kes peksavad üksteist rõõmsate täiskasvanute silme all. Kas tõesti on kõigile nii oluline korraldada vaatemängu laste tervise arvel?" küsis Jemeljajenko.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics