Endine ÜRO uudisteagentuur lubab välisabi raiskamise päevavalgele tuua ({{commentsTotal}})

Autor: AFP/Scanpix

Varem ÜRO-le allunud uudisteagentuur IRIN alustas kolmapäeval tööd sõltumatu organisatsioonina ja lubas valgustada 20 miljardi dollari suuruse ülemaailmse abitööstuse telgitaguseid.

"Väga väha on sellise suurusjärgu tööstusi, millel ei ole sellele spetsialiseerunud meediat," ütles endine kõrge ÜRO ametnik Ben Parker, kes hakkab IRIN-i uurimistööd juhtima.

"See on väga veider, unikaalne ja kompleksne seaduslike õiguste süsteem, kus võim on koondunud väga vähestesse kätesse," lisas Parker, kes juhtis 2012. aastal ÜRO humanitaarabibürood Süürias.

Parker võrdles humanitaarabimaailma läbipaistmatuselt Vatikaniga ja ütles, et uuriva ajakirjanduse puudumine ei ole abikogukonnale kasuks tulnud.

"Käputäis doonoreid ja käputäis hiiglaslikke abiagentuure kalduvad seda 20 miljardit dollarit monopoliseerima ning nende tegevuse uurimine ja läbipaistvus on äärmiselt kasin."

Parker lubas, et IRIN toob päevavalgele mjuvõimsad humanitaarabiorganisatsioonid, kes küsivad üldsuselt raha ja "väidavad, et teevad õiget asja", aga pääsevad sageli väga kehva tööga ja oma läbikukkumist ausalt tunnistamata.

Agentuur loodi 1995. aastal pärast Rwanda genotsiidi ja tema tegevus on olnud alati suunatud humanitaarkatastroofide kajastamisele.

IRIN-i direktor Heba Aly ütles, et organisatsioon tundis end ÜRO kontrolli all survestatuna ja otsustas, et suudab sõltumatuna rohkem korda saata. Sellega ollakse aga ilma ka ÜRO rahastatusest ja jäädakse karmi majanduskliima vintsutada, tõdes Aly.

Ta avaldas aga lootust, et IRIN-i toetavad USA-s tekkima hakanud fondid ja filantroobid, kes toetavad ühiskonnateadlikku ajakirjandust.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.