Endine ÜRO uudisteagentuur lubab välisabi raiskamise päevavalgele tuua ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Varem ÜRO-le allunud uudisteagentuur IRIN alustas kolmapäeval tööd sõltumatu organisatsioonina ja lubas valgustada 20 miljardi dollari suuruse ülemaailmse abitööstuse telgitaguseid.

"Väga väha on sellise suurusjärgu tööstusi, millel ei ole sellele spetsialiseerunud meediat," ütles endine kõrge ÜRO ametnik Ben Parker, kes hakkab IRIN-i uurimistööd juhtima.

"See on väga veider, unikaalne ja kompleksne seaduslike õiguste süsteem, kus võim on koondunud väga vähestesse kätesse," lisas Parker, kes juhtis 2012. aastal ÜRO humanitaarabibürood Süürias.

Parker võrdles humanitaarabimaailma läbipaistmatuselt Vatikaniga ja ütles, et uuriva ajakirjanduse puudumine ei ole abikogukonnale kasuks tulnud.

"Käputäis doonoreid ja käputäis hiiglaslikke abiagentuure kalduvad seda 20 miljardit dollarit monopoliseerima ning nende tegevuse uurimine ja läbipaistvus on äärmiselt kasin."

Parker lubas, et IRIN toob päevavalgele mjuvõimsad humanitaarabiorganisatsioonid, kes küsivad üldsuselt raha ja "väidavad, et teevad õiget asja", aga pääsevad sageli väga kehva tööga ja oma läbikukkumist ausalt tunnistamata.

Agentuur loodi 1995. aastal pärast Rwanda genotsiidi ja tema tegevus on olnud alati suunatud humanitaarkatastroofide kajastamisele.

IRIN-i direktor Heba Aly ütles, et organisatsioon tundis end ÜRO kontrolli all survestatuna ja otsustas, et suudab sõltumatuna rohkem korda saata. Sellega ollakse aga ilma ka ÜRO rahastatusest ja jäädakse karmi majanduskliima vintsutada, tõdes Aly.

Ta avaldas aga lootust, et IRIN-i toetavad USA-s tekkima hakanud fondid ja filantroobid, kes toetavad ühiskonnateadlikku ajakirjandust.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema