Pärnu jõkke lasti 34 000 kalakasvanduse siiga ({{commentsTotal}})

Pärnu jões on siia arvukus vähenenud ja populatsiooni tugevdamiseks lasti vette kokku ligi 34 000 Põlula kalakasvanduse siiga.

Pärast siigade vettelaskmist peaks osa kaladest kohe suunduma merre, osa neist läheb sinna kevadise suurveega. Jõkke naasevad siiad aastate pärast, mil toimub kuderänne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Asustatud siigade sugukalad püüti samuti Pärnu jõest.

"Siia ja erinevate siiavormide olukord on üldiselt halb, seda nii merevormide, siirdevormide kui ka Peipsi järve siia puhul ja meie eesmärk on katsetada, kuidas siiakasvatus Põlula kalakasvanduse tingimustesse sobib," rääkis RMK Põlula kalakasvatustalituse juhataja Kunnar Klaas.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.