ERR Moskvas: ekspertide sõnul pole Venemaa huvitatud kokkupõrkest Läänega ({{commentsTotal}})

Vastasseis Venemaa ja Lääne vahel meenutab Moskva analüütikute hinnangul külma sõja ajastut. Eksperdid usuvad, et Venemaa juhtkonna peamine soov on, et Lääs neid kuulaks, reaalsest kokkupõrkest Venemaa analüütikute väitel huvitatud ei ole.

Plutooniumikokkuleppe peatamist ja Ameerika Ühendriikidega suhete taastamiseks tingimuste esitamist nimetatakse Moskvas juba "plutooniumi ultimaatumiks". See on vene välispoliitika stiil, leiavad eksperdid.

"Venemaa nõudis Läänelt üht lihtsa asja: Venemaa nõudis lugupidamist, lugupidamist oma väärtuste ja selle vene tee suhtes, mis on Venemaale omane. Lääs ei saanud sellist seisukohta vastu võtta ja see pole kusjuures esimene kord. See on ka normaalne Lääne jaoks, et nii tajuda Venemaad. Selles pole midagi kohutavat," rääkis telekanali Rossija poliitkommentaator Andrei Medvedev "Aktuaalsele kaamerale".

Nagu on tunnistanud president Vladimir Putin, on USA ja Euroopa sanktsioonid Venemaale küll valusad, kuid vastutus tekkinud olukorra eest ei lasu Moskval.

"Selle olukorra viivad ummikusse Ameerika Ühendriigid ja Baltimaad, kes kutsuvad endale appi NATO riike, paigutavad raketivastase kilbi, mis on suunatud Vene rahvushuvide vastu. Just meie kaitseme oma rahvushuvisid. Ma tahan teile meelde tuletada poliitika väga tähtsat komponenti - moraalsus. Me ikka arvame, et majandus ei ole alati peamine asi. Peamine on meie kodanike, meie riigi huvid," rääkis riigiduuma väliskomitee liige Adalbi Šagošev.

Aga selline külma sõja retoorika ei vii tõenäoliselt realse kokkupõrkeni Venemaa ja NATO vahel.

"Moskva ei ole taktikalise tuumarelvaga avantüürile kalduv, sest ta saab aru, et see oleks kõikidele lõpp. Moskvas ei istu hullud. Aga musklitemäng on loogiline selles mõttes, et poisid, ärge unustage, kellega te räägite - te räägite mitte Nicaraguaga, te räägite inimestega, kes pretendeerivad teisele, kolmandale, kõige rohkem viiendale rollile maailma poliitikas," ütles poliitilise analüüsi keskuse juhtivekspert Mihhail Zahharov.

Lähim katse dialoogiks võib olla Normandia neliku kohtumine, mis peaks toimuma järgmisel kolmapäeval Berliinis. Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa ja Ukraina juhid arutavad seal Minski kokkulepe tulemuslikkust.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics