ERR Moskvas: ekspertide sõnul pole Venemaa huvitatud kokkupõrkest Läänega ({{commentsTotal}})

Vastasseis Venemaa ja Lääne vahel meenutab Moskva analüütikute hinnangul külma sõja ajastut. Eksperdid usuvad, et Venemaa juhtkonna peamine soov on, et Lääs neid kuulaks, reaalsest kokkupõrkest Venemaa analüütikute väitel huvitatud ei ole.

Plutooniumikokkuleppe peatamist ja Ameerika Ühendriikidega suhete taastamiseks tingimuste esitamist nimetatakse Moskvas juba "plutooniumi ultimaatumiks". See on vene välispoliitika stiil, leiavad eksperdid.

"Venemaa nõudis Läänelt üht lihtsa asja: Venemaa nõudis lugupidamist, lugupidamist oma väärtuste ja selle vene tee suhtes, mis on Venemaale omane. Lääs ei saanud sellist seisukohta vastu võtta ja see pole kusjuures esimene kord. See on ka normaalne Lääne jaoks, et nii tajuda Venemaad. Selles pole midagi kohutavat," rääkis telekanali Rossija poliitkommentaator Andrei Medvedev "Aktuaalsele kaamerale".

Nagu on tunnistanud president Vladimir Putin, on USA ja Euroopa sanktsioonid Venemaale küll valusad, kuid vastutus tekkinud olukorra eest ei lasu Moskval.

"Selle olukorra viivad ummikusse Ameerika Ühendriigid ja Baltimaad, kes kutsuvad endale appi NATO riike, paigutavad raketivastase kilbi, mis on suunatud Vene rahvushuvide vastu. Just meie kaitseme oma rahvushuvisid. Ma tahan teile meelde tuletada poliitika väga tähtsat komponenti - moraalsus. Me ikka arvame, et majandus ei ole alati peamine asi. Peamine on meie kodanike, meie riigi huvid," rääkis riigiduuma väliskomitee liige Adalbi Šagošev.

Aga selline külma sõja retoorika ei vii tõenäoliselt realse kokkupõrkeni Venemaa ja NATO vahel.

"Moskva ei ole taktikalise tuumarelvaga avantüürile kalduv, sest ta saab aru, et see oleks kõikidele lõpp. Moskvas ei istu hullud. Aga musklitemäng on loogiline selles mõttes, et poisid, ärge unustage, kellega te räägite - te räägite mitte Nicaraguaga, te räägite inimestega, kes pretendeerivad teisele, kolmandale, kõige rohkem viiendale rollile maailma poliitikas," ütles poliitilise analüüsi keskuse juhtivekspert Mihhail Zahharov.

Lähim katse dialoogiks võib olla Normandia neliku kohtumine, mis peaks toimuma järgmisel kolmapäeval Berliinis. Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa ja Ukraina juhid arutavad seal Minski kokkulepe tulemuslikkust.

Toimetaja: Merili NaelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.