Prantsuse välisminister ei toeta sanktsioone Venemaa vastu Süüria eest ({{commentsTotal}})

Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault.
Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault ütles kolmapäeval, et ei poolda lisasanktsioonide kehtestamist Venemaa ja Iraani vastu, kes toetavad Süüria režiimi ja selle pealetungi Aleppos.

"Eesmärgiks on hoiduda sanktsioonide keerisest ehk sanktsioonide kehtestamisest lihtsalt sanktsioonide pärast," ütles Ayrault pärast kohtumist Itaalia ja Saksamaa kolleegidega.

""Olukord Süürias on väljakannatamatu. Sõjalist lahendust sellel konfliktil ei ole. Läbirääkimised on ainus viis, kuidas lõpetada viis aastat väldanud sõda," kordas Ayrault.

Saksa kantsler Angela Merkel ja Prantsuse president François Hollande püüdsid Vene riigipead Vladimir Putinit kolmapäeval telefoni teel mõjutada, et ta suruks läbi Süüria relvarahu. Vestlus oli pühendatud peamiselt Ukrainale, kuid Hollande rõhutas oma seisukohta, et Süürias tuleb kiiresti saavutada relvarahu ning tagada humanitaarabi kohaletoimetamine ja Merkel toetas seda.

Venemaa president Vladimir Putin lükkas kolmapäevases intervjuus "poliitilise retoorikana" tagasi süüdistused nagu oleks pealetungi käigus Süürias asuvale Aleppole sooritatud sõjakuritegusid.

"See on poliitiline retoorika, mis ei tähenda eriti midagi ja mis ei võta arvesse tegelikku olukorda Süürias," tõdes Putin Prantsusmaa telekanalile TF1 antud usutluses.

"Ma olen sügavalt veendunud, et Süürias kujunenud olukorra eest on vastutavad lääneriigid ja eelkõige muidugi USA. Nad teavad seda väga hästi isegi," lisas Putin.

"Venemaa on valmis tegema Süüria konflikti lahendamiseks koostööd kõigi Euroopa partnerite, ka Prantsusmaaga," kordas president.

Teine rahvusvaheline kohtumine Süüria vägivalla üle peetakse pühapäeval Londonis, päev varem on kõnelused Šveitsis.

"Ühendriikide välisminister John Kerry võtab osa mõlemast kohtumisest, et arutada "mitmepoolset lähenemist Süüria kriisi lahendamisele, seal hulgas vägivalla kestlikku peatamist ning humanitaarabi kohaletoimetamise jätkamist", ütles USA välisministeeriumi pressiesindaja John Kirby.

Venemaa president manitses kolmapäeval, et riigid ei tohiks minna konfliktide lahendamiseks surve ja väljapressimise teed, vaid püüdlema kompromisside poole.

"Me ei tohiks minna surve ja väljapressimise, vaid kompromisside otsimise teed. Ma olen kogu aeg öelnud, et meie oleme valmis kompromisse otsima ja me tahaksime väga, et partnerid kohtleksid meid samamoodi," ütles Putin vastuseks küsimusele, kas Venemaale võidakse kehtestada Süüria olukorra tõttu uued sanktsioonid.

"Kui anname sellele väljapressimisele järele, kaotame lõpuks ka majandussektoris, sest muutume kellegi majandusripatsiks. Venemaa ei saa seda lubada, sest seda ei elaks ta üle."

Allikas: AFP-AP-BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema