Kaks naist süüdistavad Trumpi käperdamises ({{commentsTotal}})

Donald Trump 4. oktoobril Arizonas. Autor: AFP/Scanpix

Ühendriikides ilmusid avalikkuse ette kaks naist, kes süüdistavad vabariiklaste presidendikandidaati käperdamises, kirjutasid kolmapäeval väljaanded New York Times, The Palm Beach Post ja Yahoo News.

New York Timesi andmetel leidis ahistamine aset aastaid tagasi. Ühte naistest olevat Trump käperdanud ja teist suudelnud.

Ühe naise sõnul leidis ahistamine aset ühe lennureisi ajal 30 aastat tagasi. Teise naise sõnul suudles Trump teda pilvelõhkuja liftis 2005. aastal.

Trump on süüdistused tagasi lükanud.

Naiste sõnul tulid nad avalikkuse ette pärast seda, kui nägid Trumpi teist valimisväitlust demokraatide kandidaadi Hillary Clintoniga. Trump kinnitas seal, et ei ole kunagi naisi ahistanud.

Kohe debati alguseks võttis Anderson Cooper üles ka eelmisel nädalal avalikkuse ette jõudnud kümnendivanuse salvestuse, kus Trump kiitleb üsna nilbelt oma eduga naiste hulgas.

"See oli nõndaöelda riietusruumi meestejutt. Ma ei ole selle üle uhke. Ma tõepoolest ei ole selle üle uhke. See tekitab minus väga suurt piinlikkust," tõdes Trump.

"Ma austan väga naisi ja pole tegelikult kedagi, kes seda minust rohkem teeks. See jutt on piinlik, kuid ma pole midagi sellist tegelikkuses teinud. Seevastu Islamiriigiga saan ma hakkama. Neist ma saan lahti," kinnitas Trump.

Allikas: AFP-STT-BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.