EAS-ilt mitu miljonit eurot saanud idufirma on kriminaaluurimise all ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: EAS-i kodulehekülg

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) taotlusel käivitati kriminaaluurimine idufirma suhtes, mis pidi mitme miljoni euro suuruse toetuse abil valmistama universaalse ettemakstud SIM-kaardi, kuid ei teinud seda.

Postimees kirjutab, et 2011. aasta juunis sai EAS taotlus MeraTel OÜ-lt, mis pidi valmistama universaalse ettemakstud SIM-kaardi, mis võimaldaks kasutada mobiilsideteenuseid eri riikides kohalike tariifide alusel, projekti maksumuseks märkis idufirma 6,7 miljonit eurot.

EAS eraldas projektile 2 360 500 eurot ehk 35 protsenti üldsummast ning ülejäänu pidi taotluse esitanud noormeestel endal olema ning 2013. aastal said noormehed EAS-ilt oma väidetava valmistoote turustamiseks laias maailmas 189 000 eurot.

Praeguseks on selgunud, et aastaid hiljem pole imetehnoloogia veel kuskil kasutusel – ei Euroopa Liidus ega väidetavatel tegelikel sihtturgudel Venemaal, Ukrainas ega Hiinas.

Riigiprokuratuuri kinnitusel on käivitatud kriminaaluurimine karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb soodustuskelmust, uurimisega tegeleb keskkriminaalpolitsei.

"Kuriteokahtlustused on esitatud kolmele füüsilisele isikule ning lisaks OÜ-le MeraTel. Kahtlustuse sisuks on kahtlustatavate poolt EASile kahe projekti raames teadlikult valeandmete esitamine, millega peteti EASilt välja üle kahe ja poole miljoni euro," ütles prokuratuuri esindaja Kaarel Kallas ja lisas, et samadele isikutele on esitatud kahtlustus ka suures ulatuses rahapesus, sest soodustuskelmusega saadud tulu legaliseerimiseks kasutati mitmeid riike hõlmavate rahaülekannete tegemist ja näiliste lepingute sõlmimist.

Toimetaja: Marek KuulMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema