EAS-ilt mitu miljonit eurot saanud idufirma on kriminaaluurimise all ({{commentsTotal}})

Autor: EAS-i kodulehekülg

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) taotlusel käivitati kriminaaluurimine idufirma suhtes, mis pidi mitme miljoni euro suuruse toetuse abil valmistama universaalse ettemakstud SIM-kaardi, kuid ei teinud seda.

Postimees kirjutab, et 2011. aasta juunis sai EAS taotlus MeraTel OÜ-lt, mis pidi valmistama universaalse ettemakstud SIM-kaardi, mis võimaldaks kasutada mobiilsideteenuseid eri riikides kohalike tariifide alusel, projekti maksumuseks märkis idufirma 6,7 miljonit eurot.

EAS eraldas projektile 2 360 500 eurot ehk 35 protsenti üldsummast ning ülejäänu pidi taotluse esitanud noormeestel endal olema ning 2013. aastal said noormehed EAS-ilt oma väidetava valmistoote turustamiseks laias maailmas 189 000 eurot.

Praeguseks on selgunud, et aastaid hiljem pole imetehnoloogia veel kuskil kasutusel – ei Euroopa Liidus ega väidetavatel tegelikel sihtturgudel Venemaal, Ukrainas ega Hiinas.

Riigiprokuratuuri kinnitusel on käivitatud kriminaaluurimine karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb soodustuskelmust, uurimisega tegeleb keskkriminaalpolitsei.

"Kuriteokahtlustused on esitatud kolmele füüsilisele isikule ning lisaks OÜ-le MeraTel. Kahtlustuse sisuks on kahtlustatavate poolt EASile kahe projekti raames teadlikult valeandmete esitamine, millega peteti EASilt välja üle kahe ja poole miljoni euro," ütles prokuratuuri esindaja Kaarel Kallas ja lisas, et samadele isikutele on esitatud kahtlustus ka suures ulatuses rahapesus, sest soodustuskelmusega saadud tulu legaliseerimiseks kasutati mitmeid riike hõlmavate rahaülekannete tegemist ja näiliste lepingute sõlmimist.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.