Õiguskantsleri hinnangul ei ole Eestile konstitutsioonikohut vaja ({{commentsTotal}})

Ülle Madise Autor: Siim Lõvi /ERR

Õiguskantsler Ülle Madise hinnangul ei ole Eestis vaja luua konstitutsioonikohut, sest riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium saab oma tööga suurepäraselt hakkama.

Madise sõnul tagab Eestis põhiseaduslikkuse järelevalve igati toimiv tasakaaluvõrrand, mille osalisteks on riigikogu, president, õiguskantsler ja vajadusel lõppastmena riigikohus, kirjutab Postimees.

Endine riigikohtu esimees ja Euroopa inimõiguste kohtu kohtunik, praegune riigikogu liige Rait Maruste Reformierakonnast esitas sel nädalal idee luua ka Eestis konstitutsioonikohus.

Madise sõnul pole aga konstitutsioonikohtu kujul dubleeriva süsteemi loomist valdkonnas, mis iseenesest toimib ka praegu hästi, mõistlik.

"Praegune riigikohtu põhiseadusliku järelevalve kolleegium täidab oma rolli piisava tõhususega, nagu võime veenduda ka praegu käimas oleva haldusterritoriaalse reformi õiguskindluse menetluses," ütles Madise.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.