5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Viis uudist Autor: ERR/Fotor

Siin on valik täna hommikustest uudistest!

 

Kultuurkapitali juhatajaks valiti Kertu Saks

 

Nõukogu otsustas, et Kultuurkapitali uueks juhiks saab Kertu Saks, kes asub ametisse 14. novembril.
Saks valiti välja 24 kandidaadi seast.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul valiti inimene, kelles on palju kultuuriarmastust, pädevust ja kirge selle valdkonna vastu. Saar lisas, et tegemist on inimesega, kes suudab näha asju suures pildis ning kellel on soov Kultuurkapitali kaudu kultuurimaastikku edasi arendada.

„Kultuurkapitali juhatajana plaanin uurida, milline on Kultuurkapitali roll täna ning kavandada, milline see võiks olla 20 aasta pärast. Maailm muutub väga kiiresti ja Kultuurkapital on oma taasloomise ajast samuti palju muutunud. Seda tuleb märgata ning muutusi teadlikult kujundada,“ ütles Kertu Saks.

Saks on SA Tallinna tehnika- ja teaduskeskuse juhatuse liige ning Energia avastuskeskuse juhataja, varasemalt töötanud ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ning sotsiaalministeeriumis Euroopa sotsiaalfondi koordinatsioonijuhina.


E-tervise sihtasutus sulgeb uksed

 

E-tervise sihtasutuse tegevuse lõpetatakse, sest selle ülesanded viiakse üle sotsiaalministeeriumis loodavasse valitsusasutusse, milleks on tervise ja heaolu infosüsteemide keskuses.

Uus keskus koondab ministeeriumi ja tema valitsemisala asutuste info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teenuseid.

Sotsiaalministeeriumi teatel ei toeta e-tervise sihtasutuse praegune eraõiguslik juriidiline vorm sihtasutuse funktsioonide tõhusat täitmist, tervise infosüsteemi koordineerimist ja ühtlustatud tõhusat andmehõivet.

Sihtasutuse nõukogus on esindatud eri tervishoiuteenuse osutajate esindajad, kel on ministeeriumi hinnangul suur oht huvide konfliktiks üle-riigiliste eesmärkide kontekstis.

 

Vene võimud vahistavad Krimmi poolsaarel tatarlasi

Relvastatud märulipolitsei korraldas kahes külas reidi ja võttis kinni viis meest, kes võimude sõnul on seotud keelatud islamirühmitusega.

Sotsiaalmeedias levis amatöörvideo maskidega märulipolitseinikest ühes külas. Kohalikud elanikud kogunesid tänavale, nõudes selgitusi nende sealviibimise kohta ja avaldasid kinnipeetutele toetust.

Pärast seda kui Venemaa Krimmi poolsaare Ukrainelt endale haaras, on kohalike sõnul Krimmi tatarlaste kinnivõtmine ja nende kodude läbiotsimine saanud igapäevaseks. Sõltumatute inimõigus aktivistide sõnul on tatartlased sihikule võetud, kuna nad ei toeta Vene võimu Krimmis.

 

Valitsus annab mungakloostri rajamiseks loa


Setumaale võib kerkida tulevikus mungaklooster. Valitsus annab nimelt tänasel istungil Põlva maavalitsusele loa anda Eesti apostlik-õigeusu kirikule Mikitamäe vallas Beresje külas tasuta kolm kinnistut selle rajamiseks.

Üle-antavate maade kogupindala on ligi 245 000 ruutmeetrit ja nende turuväärtus on eksperthinnangute järgi kokku 30 400 eurot. Juba praegu on Mikitamäe vald andnud kirikule Beresje külas üle 3000-ruutmeetrise kinnistu.

Klooster tahetakse rajada olemasolevate hoonete alale. Kirik vajab mungakloostri rajamiseks riigilt maad, kloostri ehitamiseks ja sisustamiseks leitakse raha omaltpoolt. Õigeusu Kirik on seisukohal, et piirkonna usuelu taastamiseks tuleb Eestile jäänud Setomaa osale rajada oma klooster.


Täna selgub aasta parim ettevõte

Tallinnas Kultuurikatlas toimuval pidulikul galal tunnustatakse taaskord edukaid Eesti ettevõtteid ja ettevõtjaid ning kuulutatakse välja Aasta Parim Ettevõtte, mille tiitlile pretendeerib kaheksa firmat.

Aasta Ettevõtte tiitli nominentideks on Eastman Specialties, Hekotek, Proekspert, Estonian Cell, SPS Grupp, Adcash, Tallink Grupp ja Kohila Vineer. Galal kuulutatakse välja EASi konkursi "Ettevõtluse auhind" võitjad viies kategoorias.

Kaubandus-Tööstuskoja Konkurentsivõime Edetabeli parimaid ettevõtteid tunnustatakse kolmes kategoorias. Galal teeb oma esimese avaliku pöördumise ettevõtjate poole ka vastne president Kersti Kaljulaid, kes kuulutab välja Aasta Ettevõtte 2016 ja „Noore ettevõtja 2016" laureaadi. Auhinnagalast teeb otseülekande ETV.

 

Ilmateade

Täna tuleb pilves selgimistega sajuta ilm. Ennelõunal puhub muutliku suunaga tuul, pärastlõunal valdavalt ida- ja kirdetuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on 4..7°C.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.