Kohus lubas Tallinna linnal Paljassaare tee varjupaigas koeri edasi hoida ({{commentsTotal}})

Koerad hulkumas Autor: Pärnu Postimees/Scanpix

Tallinna ringkonnakohtu määrusega lubatakse Tallinna linnal Paljassaare tee 85 asuvas hoiupaigas koeri edasi hoida, vaatamata varjupaiga lähedal elavate inimeste rahulolematusega koerte haukumisele.

Tallinna halduskohus keelas esialgse õiguskaitse korras 1. juulil linnal pidada koertevarjupaika Paljassaare teel, kuid ringkonnakohus tühistas selle keelu.

Ringkonnakohus leidis, et on ebausutav, et siseruumides peetavate koerte haukumine võiks olla sedavõrd vali, et tuua kaasa kaebajate hooneteni leviva müra lubamatult kõrge taseme.

Eelmise aasta statistika näitab, et varjupaigas viibib keskmiselt 14 koera, kellest neli on alla aastased ning kuna varjupaigas on 26 siseboksi, siis on ilmne, et kõiki koeri ei peeta õues.

Samas peab linn tagama, et varjupaigast lähtuv müra jääb lubatud taseme piiridesse ning paigutama koeri nii, et nende haukumise negatiivsed mõjud oleksid minimaalsed.

Koertega jalutamist varjupaigas asuval jalutusplatsil ja läheduses paikneval looduslikul alal on võimalik korraldada nii, et koerte haukumine ei võimendu ja on ümbruskonna elanikele kõige väiksema mõjuga.

Väliaedikutes peetavaid koeri on võimalik paigutada selliselt, et nad ei asu lähestikku või kõrvuti asetsevates boksides.

Ringkonnakohus arvestas esialgse õiguskaitse määruse tühistamisel ka koerte ja nende omanike huvidega. Kui koeraomanik ei tulnud oma koerale koheselt varjupaika järgi, tähendas see siiani seda, et koer transporditi mõnda teise Varjupaikade MTÜ opereeritavasse varjupaika Pärnus või Rakveres.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.