Yana Toom: ma veel võitlen, isegi kui Savisaart tagasi ei valita ({{commentsTotal}})

Yana Toom Autor: ERR

Keskerakondlasest eurosaadik Yana Toom ei kavatse enda sõnul parteist lahkuda isegi siis, kui praegust Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart tagasi ei valita.

Toomi sõnul asus Savisaare kõrval partei esimeheks kandideerima just Jüri Ratas, mitte Kadri Simson või Mailis Reps, sest viimased on teinud selliseid avaldusi, mille järel oleks raske eeldada, et neil võiks parteis suur toetajaskond olla, vahendas ERR-i venekeelne uudisteportaal Raadio 4 usutlust.

"Jüri (Ratas-toimetus) oli sel ajal targalt vait ja näib seetõttu vastasleerile talutavamana," märkis Toom.

Toomi sõnul on tegelikult mõlemad leerid huvitatud sellest, et partei ei laguneks, kuid küsimus on selles, millise hinnaga see saavutada.

"Mitte mingil juhul ei tohiks selle kompromissi saavutamiseks ohvriks tuua oma valijaid või loobuda oma senisest poliitilisest liinist," kinnitas ta.

Samuti pole tema sõnul Savisaare-vastase leeri käitumine õiglane ega mõistlik, sealhulgas ka tema enda süüdistamine liiga venesõbralikus poliitikas ja sellega seoses avaldatud soovis temast vabaneda.

"Keskerakond oli palju aastaid ainukene toimiv integratsioonimehhanism Eestis. Mitte ühelgi teisel parteil pole venelastest poliitikuid kõrgetel positsioonidel, ainult Keskerakonnal. Mitte ükski teine poliitjõud pole võtnud sõna vene koolide kaitseks või toetanud kodakondsuse nn nullvarianti mittekodanikele," rääkis Toom.

Toom kinnitas, et ainuüksi sellepärast, et parteile võidakse valida uus esimees Savisaare asemel, ta parteist lahkuda ei kavatse. "Ma veel võitlen," deklareeris Toom.

Keskerakonna kongress toimub 5. novembril. Erakonna esimehe kohale on kaks kandidaati, Edgar Savisaar ja Jüri Ratas.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.