Politseinikku pussitanud mees pandi neljaks aastaks vangi ({{commentsTotal}})

Autor: PM/Scanpix

Tartu maakohus mõistis mullu detsembris jõgevamaal politseinikku pussitanud mehe neljaks aastaks vangi.

Kohus hindas Timo Pihlapuu (25) süü tapmiskatses ümber vägivallaks võimuesidaja vastu ja mõistis talle kaks aastat lühema vangistuse, kuid nõudis talle kohtuvaidluses Lõuna ringkonnaprokurör Anneli Hinto.

Karistuse kandmise algust arvestatakse mehe kinnipidamisest mullu 14. detsembril, ütles kohtu pressiesindaja Krista Tamm ERR.ee-le.

"Kohus hindas süüdistuse ümber, kuna kohtus ei leidnud tõendamist, et Pihlapuu oleks tahtnud kannatanut tappa. Sel põhjusel tunnistas kohus ta süüdi vägivallas võimuesindaja vastu," märkis Tamm.

Tamme sõnul näeb karistusseadustik selle kuriteo eest kuni viieaastase vangistuse, kuna aga kohtu hinnangul oli Pihlapuu kuritegu sedavõrd raske, siis on põhjendatud ka talle keskmisest rangema karistuse mõistmine.

Süüdistuse järgi ründas purjus Pihlapuu mullu 14. detsembri öösel öörahu rikkumisele väljakutse saanud politseinikku oma Jõgevamaal Puurmani vallas Saduküla külas Mõisavahe teel asuvas korteris.

Süüdituse kohaselt üritas Pihlapuu politseinikku lüüa noaga kaela, kuid viimasel õnnestus lööki tõrjuda ja sai tabamuse õlga.

Politsei pidas varem röövimise ja varguste eest karistatud Pihlapuu samal ööl kinni ning prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Toimetaja: Marek KuulTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.