Politseinikku pussitanud mees pandi neljaks aastaks vangi ({{commentsTotal}})

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: PM/Scanpix

Tartu maakohus mõistis mullu detsembris jõgevamaal politseinikku pussitanud mehe neljaks aastaks vangi.

Kohus hindas Timo Pihlapuu (25) süü tapmiskatses ümber vägivallaks võimuesidaja vastu ja mõistis talle kaks aastat lühema vangistuse, kuid nõudis talle kohtuvaidluses Lõuna ringkonnaprokurör Anneli Hinto.

Karistuse kandmise algust arvestatakse mehe kinnipidamisest mullu 14. detsembril, ütles kohtu pressiesindaja Krista Tamm ERR.ee-le.

"Kohus hindas süüdistuse ümber, kuna kohtus ei leidnud tõendamist, et Pihlapuu oleks tahtnud kannatanut tappa. Sel põhjusel tunnistas kohus ta süüdi vägivallas võimuesindaja vastu," märkis Tamm.

Tamme sõnul näeb karistusseadustik selle kuriteo eest kuni viieaastase vangistuse, kuna aga kohtu hinnangul oli Pihlapuu kuritegu sedavõrd raske, siis on põhjendatud ka talle keskmisest rangema karistuse mõistmine.

Süüdistuse järgi ründas purjus Pihlapuu mullu 14. detsembri öösel öörahu rikkumisele väljakutse saanud politseinikku oma Jõgevamaal Puurmani vallas Saduküla külas Mõisavahe teel asuvas korteris.

Süüdituse kohaselt üritas Pihlapuu politseinikku lüüa noaga kaela, kuid viimasel õnnestus lööki tõrjuda ja sai tabamuse õlga.

Politsei pidas varem röövimise ja varguste eest karistatud Pihlapuu samal ööl kinni ning prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema