Saksa kohus ei hakka Kanada vabakaubandusleppe kaebust arutama ({{commentsTotal}})

Meeleavaldus CETA ja TTIP vastu Saksamaal. Autor: Reuters/Scanpix

Saksamaa konstitutsioonikohus lükkas tagasi kaebuse, mis puudutas Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubandusleppe (CETA) väidetavat vastuolu põhiseadusega.

Kaebuse arutlusele võtmine oleks võinud CETA rakendamisprotsessi oluliselt pidurdada ning Saksamaa majandusminister Sigmar Gabriel hoatas varem, et kaebuse rahuldamisel oleks katastroofilised tagajärjed, vahendasid Reuters ja Yle.

Leppe vastu on meelt avaldanud mitmed organisatsioonid ja rühmitused ning Saksamaal on selle vastu protestinud kümned tuhanded aktivistid. Kriitikute arvates annab CETA liiga palju võimu rahvusvahelistele kontsernidele ning leppe menetlemine polevat demokraatlik - näiteks osa leppest rakendatakse juba enne, kui liikmesriikide parlamendid on sellele heakskiidu andnud.

Euroopa Liidu kaubandusministrid hääletavad CETA üle järgmisel nädalal. Heakskiiduks on vajalik täielik konsensus. Kui kõik ministrid on oma poolthääle andnud, saaks CETA allkirjastada juba 27. oktoobril.

Vabakaubanduse poolehoidjate arvates elavdaks lepe majandust ning eemaldaks Kanada ja Euroopa Liidu vahelt mitmeid kaubandust tõkestavaid piiranguid.

CETA saatus on ekspertide sõnul oluline ka seetõttu, et lepet saab pidada mahukama ja veel rohkem kriitikat pälvinud TTIP ehk USA-EL vabakaubandusleppe "peaprooviks".

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.