Toidutöösturid mõistavad EAS-i majandusesindaja Shanghaist tagasi kutsumise hukka ({{commentsTotal}})

Shanghai. Autor: AFP/Scanpix

Eesti toidutööstuse suurtootjad mõistsid hukka otsuse kutsuda tagasi Eestisse EAS-i majandusesindaja Shanghais. Nende sõnul on tegemist majanduslikus mõttes prioriteetse piirkonna, kus kindlasti peaks Eesti esindaja kohal olema.

ERR-i portaal küsis toidutöösturitelt EAS-i majandusesindaja tagasi kutsumise kohta neljapäeval toimunud pressikonverentsil, kus tutvustati järgmise aasta prognoose ning tehti kokkuvõte käesoleva aasta olulisematest sündmustest.

"Lühiajalist mõju ei ole. Siiamaani ei ole piimatooteid sinna eksportinud. Aga tagurlik samm on ta igal juhul. Ekspordi osas oleme me kõik lapsekingades, me peame vaatama tulevikku. See ei ole mõistlik samm," kommenteeris Valio Eesti juhatuse esimees Maido Solovjov.

Atria Eesti juhatuse esimees Olle Horm märkis, et toiduainete eksport ja import on poliitiline ja seotud riigi julgeolekuga. "Eesti riik ikka väga vähe panustab võrreldes naaberriikidega oma tootjate toetamisse," lausus ta.

Leiburi juhatuse esimees Asso Lankots leidis, et pagaritööstusele see otsus otsest mõju ei avalda, aga laiemalt kutsuda ära oma suursaadik maailma suurimast majandusest ei ole mõistlik. "See on selgelt liiga ennatlik," ütles Lankots.

Olvi grupi (A le Coq) arendusdirektor Peep Akkel nõustus teistega. "Olen selle kõigega nõus. Seal, kus on kasv, kus on suur turg, meil on piiratud ressursid ja siis sellest kõige kontsentreeritumast kohast me võtame oma esindaja ära. Märgiliselt ja sisuliselt ei saa sellest otsusest aru," kommenteeris Akkel.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp rõhutas, et praegu kutsuti tagasi EAS-i majandusesindaja, kelle töö hindamiseks on teatud kriteeriumid. "Kui inimene selle tööga ei ole nii edukalt hakkama saanud, siis ta vahetatakse kas välja või panustatakse mujale. Selge on see, et Shanghai on tööstus- ja äripiirkond, seal võiks esindaja olla. Seal piirkonnas on märgilise tähtsusega see, et mida kõrgem ametnik seda parem. Kindlasti peaks ka välisesindused palju rohkem Eesti tootjaid toetama. Mitte ainult toidutootjaid, vaid üldse," kommenteeris Potisepp.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.