Toidutöösturid mõistavad EAS-i majandusesindaja Shanghaist tagasi kutsumise hukka ({{commentsTotal}})

Shanghai.
Shanghai. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti toidutööstuse suurtootjad mõistsid hukka otsuse kutsuda tagasi Eestisse EAS-i majandusesindaja Shanghais. Nende sõnul on tegemist majanduslikus mõttes prioriteetse piirkonna, kus kindlasti peaks Eesti esindaja kohal olema.

ERR-i portaal küsis toidutöösturitelt EAS-i majandusesindaja tagasi kutsumise kohta neljapäeval toimunud pressikonverentsil, kus tutvustati järgmise aasta prognoose ning tehti kokkuvõte käesoleva aasta olulisematest sündmustest.

"Lühiajalist mõju ei ole. Siiamaani ei ole piimatooteid sinna eksportinud. Aga tagurlik samm on ta igal juhul. Ekspordi osas oleme me kõik lapsekingades, me peame vaatama tulevikku. See ei ole mõistlik samm," kommenteeris Valio Eesti juhatuse esimees Maido Solovjov.

Atria Eesti juhatuse esimees Olle Horm märkis, et toiduainete eksport ja import on poliitiline ja seotud riigi julgeolekuga. "Eesti riik ikka väga vähe panustab võrreldes naaberriikidega oma tootjate toetamisse," lausus ta.

Leiburi juhatuse esimees Asso Lankots leidis, et pagaritööstusele see otsus otsest mõju ei avalda, aga laiemalt kutsuda ära oma suursaadik maailma suurimast majandusest ei ole mõistlik. "See on selgelt liiga ennatlik," ütles Lankots.

Olvi grupi (A le Coq) arendusdirektor Peep Akkel nõustus teistega. "Olen selle kõigega nõus. Seal, kus on kasv, kus on suur turg, meil on piiratud ressursid ja siis sellest kõige kontsentreeritumast kohast me võtame oma esindaja ära. Märgiliselt ja sisuliselt ei saa sellest otsusest aru," kommenteeris Akkel.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp rõhutas, et praegu kutsuti tagasi EAS-i majandusesindaja, kelle töö hindamiseks on teatud kriteeriumid. "Kui inimene selle tööga ei ole nii edukalt hakkama saanud, siis ta vahetatakse kas välja või panustatakse mujale. Selge on see, et Shanghai on tööstus- ja äripiirkond, seal võiks esindaja olla. Seal piirkonnas on märgilise tähtsusega see, et mida kõrgem ametnik seda parem. Kindlasti peaks ka välisesindused palju rohkem Eesti tootjaid toetama. Mitte ainult toidutootjaid, vaid üldse," kommenteeris Potisepp.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics