Taksojuht saavutas kohtus mupolt saadud trahvi tühistamise ({{commentsTotal}})

Takso.
Takso. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1476352468000 | amCalendar}}

Riigikohus jättis jõusse kohtuotsuse, millega Tallinna munitsipaalpolitsei poolt taksojuhile määratud 44-eurone trahv tühistati vaatamata sellele, et ka kohtud nõustusid mupoga, et taksole paigaldatud hinnakiri ei vastanud nõuetele. Samas läks taksojuhile kohtuvõit õigusabikuludena maksma ligi 600 eurot.

Tallinna taksojuht ei olnud rahul, et munitsipaalpolitsei trahvis teda tema taksol olnud kehtivatele nõuetele mittevastava hinnakirja eest ja pöördus kohtusse.

Harju maakohus tõdes, et hinnakiri ei vastanud Tallinna taksoveo eeskirjades kehtestatule, kuid leidis, et taksojuhi trahvimine pole otstarbekas ja tühistas trahvi.

Taksojuhti esindanud vandeadvokaat Indrek Sirk aga leidis, et hinnakirja väike vormiline erinevus ei andnud alust väärteomenetluseks, kuid nii maakohus kui ka riigikohus sellega ei nõustunud.

"Olukorras, kus seadusandja on volitanud kohaliku omavalitsuse valla- või linnavolikogu taksoveoteenuste hinnakirja vormi kehtestama, ei ole määrust võimalik tõlgendada nii, et vormikohane hinnakiri peab olema enam-vähem selline, nagu määruse lisas toodud vorm ette näeb," nentis riigikohus.

Kuna taksojuhi trahvimine tühistati otstarbekuse kaalutlustel, siis ei kuulu tema õigusabikulud kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt hüvitamisele.

Raik Saart: mupo ei teinud midagi valesti

Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhtaja Raik Saart ütles ERR.ee-le, et kohtuotsuse kohaselt ei teinud mupo mitte midagi valesti.

"Ehk ka edaspidi käivitab munitsipaalpolitsei vajadusel menetluse, kuid tuleb arvestada, et igal inspektoril on kaalutuslusõigus. Tuleb hinnata asjaolusid ja vaadata, kas rikkumise ilmnemisel võib näiteks piisata ka lihtsalt sellele tähelepanu juhtimisega," märkis Saart.

Toimetaja: Marek KuulKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics