Taksojuht saavutas kohtus mupolt saadud trahvi tühistamise ({{commentsTotal}})

Takso. Autor: Postimees/Scanpix
{{1476352468000 | amCalendar}}

Riigikohus jättis jõusse kohtuotsuse, millega Tallinna munitsipaalpolitsei poolt taksojuhile määratud 44-eurone trahv tühistati vaatamata sellele, et ka kohtud nõustusid mupoga, et taksole paigaldatud hinnakiri ei vastanud nõuetele. Samas läks taksojuhile kohtuvõit õigusabikuludena maksma ligi 600 eurot.

Tallinna taksojuht ei olnud rahul, et munitsipaalpolitsei trahvis teda tema taksol olnud kehtivatele nõuetele mittevastava hinnakirja eest ja pöördus kohtusse.

Harju maakohus tõdes, et hinnakiri ei vastanud Tallinna taksoveo eeskirjades kehtestatule, kuid leidis, et taksojuhi trahvimine pole otstarbekas ja tühistas trahvi.

Taksojuhti esindanud vandeadvokaat Indrek Sirk aga leidis, et hinnakirja väike vormiline erinevus ei andnud alust väärteomenetluseks, kuid nii maakohus kui ka riigikohus sellega ei nõustunud.

"Olukorras, kus seadusandja on volitanud kohaliku omavalitsuse valla- või linnavolikogu taksoveoteenuste hinnakirja vormi kehtestama, ei ole määrust võimalik tõlgendada nii, et vormikohane hinnakiri peab olema enam-vähem selline, nagu määruse lisas toodud vorm ette näeb," nentis riigikohus.

Kuna taksojuhi trahvimine tühistati otstarbekuse kaalutlustel, siis ei kuulu tema õigusabikulud kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt hüvitamisele.

Raik Saart: mupo ei teinud midagi valesti

Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhtaja Raik Saart ütles ERR.ee-le, et kohtuotsuse kohaselt ei teinud mupo mitte midagi valesti.

"Ehk ka edaspidi käivitab munitsipaalpolitsei vajadusel menetluse, kuid tuleb arvestada, et igal inspektoril on kaalutuslusõigus. Tuleb hinnata asjaolusid ja vaadata, kas rikkumise ilmnemisel võib näiteks piisata ka lihtsalt sellele tähelepanu juhtimisega," märkis Saart.

Toimetaja: Marek Kuul{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised